روشی جالب برای مشاهده ID در وردپرس

/, مقالات آموزشی, وردپرس/روشی جالب برای مشاهده ID در وردپرس

روشی جالب برای مشاهده ID در وردپرس

شناسه یا همان ID عددی است که به آیتم هایی مانند نوشته ها، برگه ها، برچسب ها و دسته ها و غیره اختصاص داده می شود که با استفاده از همان شناسه می توان کارهای زیادی را انجام داد. اما وردپرس تا کنون گزینه ای را برای نمایش ID در نظر نگرفته است؛ به همین دلیل ما می خواهیم در این نوشته به یکی از راه حل های ساده اشاره کنیم.

برای مشاهده ID ها بدون نصب کردن هیچ افزونه و یا انجار کار خاصی باید ماوس بر روی موردی که می خواهید ID آن را مشاهده کنید ببرید (بدون کلیک کردن). برای درک بهتر ابتدا به تصویر زیر نگاه کنید.

category-id

برای مثال من میخواستم که id مربوط به دسته وردپرس را بدست آورم. پس اشاره گر ماوس را بر روی کلمه وردپرس بردم و چون این کلمه به صورت لینک می باشد؛ مرورگر آدرس آن را پایین صفحه نشان داد که قسمت مشخص شده مربوط به ID است که برای دسته وردپرس در این تصویر عدد ۲ است.

شما با همین روش ساده می توانید ID موارد مختلفی را بدست آورید اما اگر این روش چندان مورد پسندتان نیست؛ می توانید از افزونه Show IDs by 99 Robots استفاده کنید.

درباره نویسنده:

از زمانی که اولین سایت خودم رو با وردپرس راه اندازی کردم به این سیستم مدیریت محتوا علاقه مند شدم و برای راه اندازی اکثر سایت ها از اون استفاده کردم.

نظر شما چیست