اقدامات امنیتی پایه برای افزایش امنیت وردپرس

وردپرس را می توان از آن سیستم های مدیریت محتوای قدرتمند در زمینه امنیت دانست که عملکرد بسیار خوبی را در این زمینه داشته است؛ اما این موضوع نباید باعث شود که شما به عنوان مدیر سایت بی خیال امنیت شوید. پس با ما همراه باشید تا با برخی مواردی که لازم است رعایت شوند آشنا شوید.

۱- نام کاربری admin استفاده نکنید!

می توانم بگویم اکثر افراد برای نام کاربری از admin استفاده می کنند و همین موضوع باعث می شود که افراد هکر در شناسایی نام کاربری مدیریت سایت کار سختی نداشته باشند. توصیه می شود که برای نام کاربری مدیر از اسم هایی استفاده کنید که حدس زدن آن سخت باشد.

۲- استفاده از رمز عبور قوی

رمز ورود به سایت از اهمیت بسیار بالایی برخورددار است اما با این حال برخی افراد از رمزهای ساده و ضعیف مانند تاریخ تولد یا شماره موبایل خود استفاده می کنند که موجب به خطر افتادن امنیت سایت می شود. بهتر است از رمزهای قدرتمندی استفاده شود که حتی ربات ها هم نتوانند آن را به راحتی شناسایی کنند!

۳- همه چیز را بروز نگه دارید

ممکن نیست در رابطه با امنیت وردپرس گفته شود و به بروزرسانی ها اشاره نشود! از خود وردپرس تا افزونه ها و پوسته سایت باید همیشه بروزرسانی شوند تا جلوی باگ های شناسایی شده گرفته شود.

۴- استفاده از افزونه های امنیتی

خیلی ها کاربر ساده هستند و دانش و تخصص کافی در زمینه اینترنت و به خصوص امنیت ندارند؛ به همین دلیل استفاده از افزونه های امنیتی می تواند بسیار مفید باشد. پس در کنار استفاده از ده‌ها افزونه گوناگون که گاه لزومی به استفاده از آنها نیست – افزونه های امنیتی را هم در نظر داشته باشید.

۵- از هر افزونه و پوسته ای استفاده نکنید!

برخی افزونه ها و پوسته ها یا توسط هکرها منتشر می شوند یا به دلیل دانش فنی پایین طراح دارای حفره های امنیتی هستند که هکرها می توانند از طریق آن به سایت شما نفوذ کنند. به همین دلیل توصیه می شود که حتما در استفاده از پوسته ها و به خصوص افزونه ها وسواس خاصی را به خرج دهید و تا زمانی که مطمئن نشدید آن افزونه یا پوسته مشکلی را در پی نخواهد داشت، از آن استفاده نکنید.

ضمناً پیشنهاد می کنیم اگر امنیت سایت وردپرس شما برایتان مهم است و می خواهید از زمان و هزینه خود محافظت کنید از سرویس امنیتی راهنمای وردپرس استفاده نمایید .

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

از زمانی که اولین سایت خودم رو با وردپرس راه اندازی کردم به این سیستم مدیریت محتوا علاقه مند شدم و برای راه اندازی اکثر سایت ها از اون استفاده کردم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.