شما هم کنجکاوید که وردپرس تصاویر را کجا ذخیره می کند؟ خیلی‎ها این سوال را به کرات از ما پرسیدند و می‎خواهند بدانند که چگونه کتابخانه پرونده‎های چند رسانه‎ای شان را به طور مؤثرتر و کارآمدتری مدیریت کنند. در این نوشته به بیان پاسخ این مسئله خواهیم پرداخت.

محل ذخیره تصاویر وردپرس

وردپرس چگونه تصاویر را ذخیره می کند؟

وردپرس بطور پیش فرض یک سیستم داخلی برای مدیریت رسانه‎ها مثل تصاویر، ویدیوها، موزیک، اسناد و … دارد که اجازه آپلود، مدیریت، ویرایش و یا حذف فایل‎ها را از درون وردپرس می دهد.

کتابخانه پرونده های چند رسانه‎ای

به طور پیش فرض وردپرس تمام تصاویر و سایر رسانه‎ها را در مسیر wp-content/uploads ذخیره می کند. همه آپلودها در پوشه‎هایی با دسته بندی نام ماه و سال، سازماندهی می شوند. برای مثال، همه فایل‎های آپلود شده در ماه July سال ۲۰۱۶ تو این مسیر ذخیره میشوند:

wp-content/uploads/2016/07

وردپرس اطلاعاتی هم در مورد فایل‎های آپلود شده، در دیتابیس ذخیره می کند. این اطلاعات در جدول posts و به عنوان رکوردی که مقدار فیلد post_type آن برابر با attachment است ذخیره می شوند.

attachment-posttype

حذف فایل ها از سرور باعث نمی شود که اطلاعاتشان هم از دیتابیس پاک بشود. این فایل ها همچنان باقی خواهند ماند اما بصورت لینک خراب دیده می شوند.

اگه اطلاعات فایل ها را از دیتابیس پاک کنید، وردپرس دیگر آن ها را در کتابخانه پرونده های چند رسانه ای نشان نمی دهد، حتی اگه فایل ها همچنان روی سرور باقی مانده باشند.

تغییر نحوه ذخیره سازی عکس‎ها و رسانه‎ها در وردپرس

به صورت پیش فرض وردپرس اجازه تغییر محل ذخیره سازی رسانه‎ها را از پنل مدیریت نمی دهد. تنها تغییری که می توانید ایجاد کنید، غیر فعال کردن سازماندهی پوشه‎ها بر اساس ماه و سال هست که با رفتن به صفحه تنظیمات » رسانه می توانید انجام دهید.

تنظیمات پوشه آپلودها

به سادگی با برداشتن تیک گزینه “پرونده‎ها را ماهانه و سالانه سازماندهی کن” و ذخیره تغییرات، وردپرس از آن لحظه به بعد فایل‎ها را به طور مستقیم در پوشه wp-content/uploads ذخیره می کند.

کاربران پیشرفته تر وردپرس می توانند مسیر دیگری را به جای مسیر پیش فرض برای ذخیره رسانه‎ها تنظیم کنند که به زودی آموزش این کار را هم از سایت wprahnama.com برایتان فراهم خواهیم آورد.

سازماندهی تصاویر در وردپرس

وردپرس اجازه استفاده از پوشه‎های سفارشی یا شخصی را موقع آپلود تصویر یا رسانه جدید نمی دهد. این موردکمی کار را برای سازماندهی رسانه‎ها تحت یک پوشه بندی مرتب، سخت می کند.

به هر حال، می توانید از برچسب گذاری روی تصاویر برای مدیریت بهتر آن ها استفاده کنید. پلاگین‎های گالری وردپرس مثل Envira Gallery، کار مدیریت تصاویر را با آلبوم‎ها و برچسب‎ها، آسان می کند.

امیدواریم این مقاله، درک بهتری از سیستم مدیریت تصاویر و رسانه‎ها در وردپرس ارائه داده باشد. اگه نظر یا سوالی در این مورد دارید، خوشحال می شویم با ما از طریق نظرات، در میان گذارید.