شاید شما هم جزء آن دسته از افرادی باشید که میخواهند عنوان “دسته بندی نشده” را در بین دسته ها، تغییر نام بدهند. اکثر کسانی که به تازگی کار با وردپرس رو شروع کردند، از ما میپرسند که امکان حذف و یا تغییر نام دسته “دسته بندی نشده” در وردپرس هست یا نه. تو این مقاله به شما نشان می دهیم که چگونه عنوان “دسته بندی نشده” را تغییر نام دهید و چگونه دسته بندی پیش فرض وردپرس را به آیتم دیگری تغییر دهید.

تغییر نام دسته بندی پیشفرض در وردپرس

دسته بندی پیش فرض در وردپرس چیست؟

دسته بندی ها و برچسب ها، دو طبقه بندی(taxonomy) پیش فرض در وردپرس هستند که در هر نصب خام وردپرس دیده می شوند که طبق عرف، پست ها می‏ بایست حداقل در یک دسته بندی قرار بگیرند.

اگر به طور اتفاقی فراموش کنید که پستی را به یک دسته بندی نسبت دهید، وردپرس به طور خودکار آن را تحت دسته بندی پیش فرض وردپرس قرار خواهد داد. در یک وردپرس تازه نصب شده، دسته بندی پیش فرض، دسته “دسته بندی نشده” نام دارد.

دسته بندی نشده

معمولا، با رفتن به نوشته ها » دسته ها می توانید دسته ها را مشاهده و آنها را ویرایش یا پاک کنید. اما به خاطر داشته باشید که دسته بندی پیشفرض که “دسته بندی نشده” هست، تا زمانی که پیشفرض بودن را به دسته دیگه ای منتقل نکنید قابل پاک کردن نیست.

برای حل این مشکل دو راه وجود دارد. یا این که دسته بندی پیشفرض را از “دسته بندی نشده” به یک عبارت با معناتری تغییر نام دهید و یا این که دسته بندی دیگری  را به عنوان دسته بندی پیش فرض تنظیم کنید .

تغییر نام دسته “دسته بندی نشده” در وردپرس

همان طور که گفتیم امکان حذف دسته بندی پیشفرض به صورت عادی وجود ندارد، ولی می توان آن را تغییر نام داد. برای این کار به صفحه نوشته ها » دسته ها در پنل مدیریت وردپرس رفته و روی لینک ویرایش زیر عنوان دسته بندی نشده کلیک کنید.

ویرایش دسته بندی

با این کار به صفحه ویرایش دسته بندی ها منتقل خواهید شد، جایی که می توانید دسته بندی و آدرس آن را تغییر دهید.

rename-category

تغییر دسته بندی پیشفرض در وردپرس

تغییر دسته بندی پیشفرض هم به سادگی تغییر نام آن هست. اول اطمینان حاصل کنید که دسته بندی دیگری غیر از دسته “دسته بندی نشده” دارید، اگه ندارید یکی بسازید. برای ساختن دسته بندی جدید کافی است به صفحه نوشته ها » دسته ها رفته و یک دسته جدید ایجاد کنید.

حال به صفحه تنظیمات » نوشتن بروید. اولین گزینه در این صفحه، تنظیم دسته بندی پیشفرض هست. روی منوی مقابل آن کلیک کنید و دسته بندی مورد نظرتان را به عنوان دسته بندی پیش فرض انتخاب کنید.

تغییر دسته بندی پیشفرض در وردپرس

فراموش نکنید که بعد از اعمال تغییرات، با کلیک روی کلید ذخیره تغییرات، آن ها را  ذخیره نمایید.

حالا وردپرس از این دسته بندی به صورت پیشفرض استفاده خواهد کرد و  اگر فراموش کنید که برای پستی دسته بندی مشخص کنید، آن موقع وردپرس دسته بندی پیش فرض را برای آن در نظر می گیرد.

تغییر نام دسته “دسته بندی نشده “در وردپرس