چگونه سرعت مدیریت وردپرس را افزایش دهیم؟

شاید بتوان با سرعت پایین وب سایت ها کنار آمد، اما سرعت پایین ناحیه مدیریتی برای کسب و کارهایی که زمان ارزش زیادی دارد، در کنار آزار دهنده بودن می تواند زیان مادی هم داشته باشد. اگر این مشکل را در قسمت مدیریت سایت وردپرسی خود احساس می کنید، با ما همراه باشید تا با دلایل اصلی این مشکل و رفع آنها آشنا شوید.

۱- اطیمنان از عملکرد مناسب کلی سایت

قبل از هر چیز مطمئن شوید که عملکرد سایت وضعیت مناسبی دارد. به عبارتی اگر مشکل سرعت در خود سایت نیز دیده شود، آن موقع مشکل می تواند دلایل دیگری داشته باشد.

۲- استفاده از آخرین بروزرسانی

بروزرسانی وردپرس و استفاده از آخرین نسخه منتشر شده اهمیت بسیار زیادی دارد. صرف نظر از تمام موارد، با بروزرسانی می توانید از نسخه جدیدی که بهبودهایی نسبت به نسخه قبلی داشته استفاده کنید و این یعنی مشکل سرعت نیز می تواند به همین راحتی برطرف شود.

۳- غیرفعال کردن پوسته

یکی از دلایل اصلی کندی سایت ها می تواند پوسته باشد. بهتر است که پوسته سایت را غیرفعال کنید و به جای آن از پوسته های پیش فرضی که بر روی خود وردپرس وجود دارد استفاده کنید تا ببینید که آیا مشکل سرعت برطرف می شود یا خیر. در صورتی که مشکل از پوسته بوده باشد آن وقت باید به فکر تغییر قالب و یا بهینه سازی آن باشید.

۴- غیرفعال کردن افزونه ها

افزونه ها منابع زیادی را مصرف می کنند و برخی از آنها به دلیل ضعف هاست و یا کدنویسی نادرست فشار بیشتری را وارد می کنند و در نهایت سرعت سایت پایین می آید. برای اطمینان از این موضوع که افزونه ها ارتباطی با مشکل سرعت سایت ندارند بهتر است که یکی یکی آنها را غیرفعال کنید تا افزونه مورد دار را شناسایی کنید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

از زمانی که اولین سایت خودم رو با وردپرس راه اندازی کردم به این سیستم مدیریت محتوا علاقه مند شدم و برای راه اندازی اکثر سایت ها از اون استفاده کردم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *