سایر بخش های سری آموزشی " ایجاد افزونه وردپرس "

افزونه ها مجموعه ای از کدها هستند که قابلیت های اصلی وردپرس را افزایش یا بهینه تر می کنند .

افزونه های وردپرس از کدهای PHP ، تگ های HTML ، CSS و جاوااسکریپت به همراه تصاویر ایجاد می شوند . البته همه این نوع کدها و تصاویر الزامی نیستند و افزونه می تواند از یک یا چند یا همه آنها استفاده کند .
شما با ایجاد افزونه خود ، وردپرس را گسترش می دهید . به عنوان مثال یک قابلیت مانند ارسال پیامک را که به صورت پیش فرض بر روی وردپرس پیاده سازی نشده است را به آن اضافه می کنید .
یک مثال دیگر از افزونه شما ، میتواند افزونه ای باشد که لیست ۱۰ نوشته آخر سایت را در یک ابزارک ، در نوار کناری سایت نمایش دهد .

در یک کلام :
امکانات بی پایان و نامحدود هستند

بیشتر افزونه های وردپرس ترکیبی از چند فایل هستند ، اما در واقع یک افزونه ، تنها به یک فایل اصلی با فرمت DocBlock در قسمت هدر خود می باشد .
Hello Dolly که یکی از اولین افزونه های وردپرس است ، تنها ۸۲ خط کد دارد . کار افزونه Hello Dolly قرار دادن جملات یکی از معروفترین اشعار لویی آرمسترانگ (Louis Armstrong) به نام Hello Dolly یا هلو دالی در قسمت بالای صفحه مدیریت وردپرس است .

مقداری کد CSS در فایل PHP این افزونه برای کنترل استایل آن بکار رفته است .

به عنوان یک نویسنده افزونه WordPress.org شما فرصت شگفت انگیزی برای ارائه افزونه ای دارید که می تواند توسط میلیون ها کاربر وردپرس نصب و مورد استقبال قرار گیرد .

از نمونه های موفق افزونه های خارجی می توان به Contact Form 7 ، All In One Seo Pack و از نمونه های ایرانی می توان به افزونه WP-Statistics آقای مصطفی صوفی اشاره کرد .

تمام چیزی که شما نیاز دارید یک ایده خوب و کدنویسی آن است .

این کتابچه ایجاد افزونه ، برای کمک به شما برای ارائه یک افزونه حرفه ای در سطح بین المللی در خدمت شماست