حل مشکل اجرا نشدن پروژه ها در Wamp Server

/, کدهای مفید, مقالات آموزشی, وردپرس/حل مشکل اجرا نشدن پروژه ها در Wamp Server

حل مشکل اجرا نشدن پروژه ها در Wamp Server

احتمالاً برای شما نیز پیش آمده باشد که بعد نصب نرم افزار Wamp Server نسخه ۲.۵ و یا بالاتر لینک پروژه های شما (همان پوشه های وردپرس های شما) صحیح نباشد .

شما انتظار دارید که برای پروژه یا پوشه ی وردپرسی به نام مثلاً wprahnama ، آدرس آن به صورت localhost/wprahnama باشد ، اما اینظور نیست و به شکل wprahnama خالی نمایش داده می شود .

دلیل این اشکال (که البته یک اشکال نیست و یک ویژگی جدید در نسخه های ۲.۵ و بالاتر Wamp Server است) این است که شما باید (منظور روش استاندارد است ) به ازای هر پروژه ی وردپرس یا غیر وردپرسی که می خواهید با برنامه Wamp Server آن را اجرا کنید ، یک Virtual Host یا هاست مجازی ایجاد کنید .

آموزش ایجاد هاست مجازی به صورت کامل در این لینک نشان داده شده است .

اما یک روش ساده تر (که البته استاندارد نیست و پیشنهاد نمی شود) این است که فایل index.php موجود در ریشه پوشه www را باز کنید و مقدار زیر را در آن پیدا کنید :

$suppress_localhost = true;

و آن را با مقدار زیر جایگرین کنید :

$suppress_localhost = false;

به همین راحتی آدرس پروژه های شما درست شد و شما می توانید با کلیک بر روی هر کدام از آنها ، به آدرس صحیح آن دسترسی داشته باشید .

امیدوارم از این آموزش برای حل این مشکل آزاردهنده Wamp Server استفاده های لازم را ببرید

شاد باشید 🙂

درباره نویسنده:

هدف ما در تیم راهنمای وردپرس ارائه خدمات به علاقه مندان در حوزه وب و بخصوص وردپرس و در نهایت ایجاد کسب و کار و به ثمر رسیدن ایده های شما دوستان خلاق میباشد.

نظر شما چیست