افزونه های لازم برای تمام سایت های وردپرسی

وردپرس سیستم مدیریت محتوایی متکی بر افزونه ها هست اما برای افراد مبتدی که با این سیستم به تازگی آشنا شده اند، شاید وجود هزاران افزونه مختلف باعث سردرگمی آنها شود که کدام یک را باید نصب کنند. به همین منظور در این نوشته می خواهم افزونه های پایه که هر وب سایت وردپرسی باید داشته باشد را معرفی کنم.

۱- جلوگیری از اسپم با Akismet

این افزونه که بر روی خود وردپرس وجود دارد یکی از بهترین افزونه های رایگان برای مقابله با دیدگاه های جفنگ (اسپم) است. توصیه می شود که حتما این افزونه را فعال کرده و سپس کلید API مخصوص به سایت خود را دریافت کنید. این افزونه جلوی دیدگاه های تبلیغاتی و اسپم که توسط ربات ها ارسال می شوند را خواهد گرفت.

لینک افزونه در مخزن وردپرس

۲- افزایش سطح امنیت با Sucuri Security

امنیت وب سایت از موضوعات مهمی است که همیشه باید آن را در نظر داشت. برای افزایش سطح امنیت در وردپرس افزونه های زیاد و البته قدرتمندی وجود دارد که یکی از آنها Sucuri Security است. این افزونه با امکانات پایه رایگان است؛ اما اگر بخواهید از امکانات ویژه استفاده کنید باید نسخه پولی را تهیه کنید.

لینک افزونه در مخزن وردپرس

۳- بهینه سازی با Yoast

وردپرس به صورت پیشفرض سیستم مدیریت محتوای خوبی از لحاظ سئو است اما ضعف هایی هم دارد. به همین دلیل افزونه های بهینه سازی نیز با اقبال بسیار خوبی مواجه شده اند و در این بین Yoast SEO با بیش از ۱ میلیون نصب فعال جزء افزونه های برتر وردپرس محسوب می شود. اگر به فکر افزایش بازدید سایت خود از طریق موتورهای جستجو هستید، پیشنهاد می شود حتما از این افزونه یا رقیب سرسخت‌اش All in One Seo Pack استفاده کنید.

لینک افزونه در مخزن وردپرس

۴- بهبود عملکرد سایت با W3 Total Cache

سرعت عملکرد سایت مسئله بسیار مهمی است و بازدید کنندگان و موتورهای جستجو از وب سایت های کند خوششان نمی آید، پس باید هرطور که شده سرعت سایت را افزایش داد. یکی از بهترین روش ها برای این منظور استفاده از کش مانند W3 Total Cache است که باعث افزایش سرعت سایت های وردپرسی می شود. این افزونه بسیار مفید و کاربردی به طور کامل رایگان است.

لینک افزونه در مخزن وردپرس

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

از زمانی که اولین سایت خودم رو با وردپرس راه اندازی کردم به این سیستم مدیریت محتوا علاقه مند شدم و برای راه اندازی اکثر سایت ها از اون استفاده کردم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.