آموزش روشی برای افزایش اعضای خبرنامه سایت وردپرس

بیشتر مدیران وب سایت ها دوست دارند که سایت‌شان اعضای زیادی داشته باشد و برای رسیدن به این مهم اقدامات مختلفی را انجام می دهند. در این نوشته می خواهیم شما را با یکی از بهترین روش ها آشنا کنیم، با ما همراه باشید.

استفاده از افزونه OnePress Opt-In Panda

در این آموزش می خواهیم از روش قفل محتوا استفاده کنیم! در این حالت بازدید کنندگان برای مشاهده محتوا (متن، تصویر، لینک و…) باید کاری را که شما مشخص می کنید را انجام دهند. افزونه OnePress Opt-In Panda این امکان را فراهم می سازد که در قبال دریافت ایمیل بازدید کنندگان محتوا را به آنها نشان دهد.

برای شروع کار ابتدا افزونه را بر روی سایت خود نصب و فعال کنید. سپس از طریق لینک اضافه شده به فهرست وردپرس بر رویOpt-In Panda»All Lockers کلیک کنید. در صفحه باز شده می توانید قفل کننده پیشفرض را مشاهده کنید. بر روی ویرایش کلیک کنید تا صفحه مربوطه باز شود.

Opt-In-Panda1

این صفحه که از چندین بخش تشکیل شده است را به طور کامل بررسی می کنیم.

اولین و مهم ترین قسمت Basic Options است. این بخش از چند قسمت مختلف تشکیل شده است که از طریق آن می توانید فرم مربوط به دریافت ایمیل را طراحی کنید.

 • Locker header: عنوان کادر که می توانید از عبارتی مانند “این محتوای برای اعضای سایت است” استفاده کنید.
 • Locker message: در صورت نیاز به توضیحات بیشتر می توانید متن خود را در ویرایشگر این کادر وارد کنید.
 • Buttton Text: متن دکمه
 • After Buttton: متنی که زیر دکمه به نمایش درخواهد آمد. بهتر است در این قسمت به بازدید کننده اعلام کنید که از ایمیل‌ش جهت ارسال اسپم استفاده نخواهید کرد.
 • Theme: ظاهر مربوط به کادر که در نسخه رایگان امکان تغییر وجود ندارد.
 • Overlap Mode: نحوه نمایش کادر

پیش نمایش

یکی از امکانات خوبی که در این افزونه قرار داده شده است، امکان مشاهده تغییرات در همان صفحه است. این گزینه به خصوص برای افرادی که تازه با این افزونه می خواهند کار کنند بسیار مفید خواهد بود. پیش نمایش فرم ما به شکل زیر است.

Opt-In-Panda2

قسمت Subscription Options

اکنون به قسمت مهم کار می رسیم! جایی که باید مشخص کنیم نوع کار افزونه چگونه باشد. این قسمت دو گزینه دارد:

Opt-In Mode نوع عملکرد را مشخص می کند که ۳ حالت دارد:

 1. Single Opt-In: دریافت و ذخیره آدرس ایمیل (بدون عملیات تایید)
 2. Full Double Opt-In: ارسال ایمیل تایید و نیاز به احراز هویت (کلیک بر روی لینک موجود در ایمیل ارسالی از طرف افزونه)
 3. Lazy Double Opt-In: این حالت ترکیبی از گزینه ۱ و ۲ است. سیستم محتوا را به کاربر نشان خواهد داد، اما با این حال یک ایمیل تایید نیز ارسال خواهد کرد.

پیشنهاد می شود که از حالت دوم استفاده کنید! نهایتا اگر یکی از گزینه های ۲ یا ۳ را انتخاب کنید، فرمی نمایش داده خواهد شد که می توانید متن مربوط به ایمیل تایید را سفارشی سازی کنید.

کدکوتاه فرم

با انجام دادن مراحل فوق فرم مربوط به دریافت ایمیل و نمایش محتوا را آماده کرده اید، اما برای استفاده از آن همچنان چند کار مانده است و یکی از آنها مشخص کردن کدکوتاه (shortcode) است. بدین منظور از سمت چپ صفحه بلاک Manual Locking را پیدا کنید.

Opt-In-Panda3

در این کار می توانید کدکوتاه سفارشی خودتان را وارد کنید. در نهایت اگر بخواهید قسمتی از محتوا قفل شود باید محتوای مورد نظر خود را ما بین این کدهای کوتاه قرار دهید.

هرچند با این افزونه می توانید اعضای خبرنامه سایت خود را افزایش دهید، اما عده ای از این روش خوششان نمی آید. بنابراین مطمئن شوید که سود این روش بیشتر از ضرر آن خواهد بود!

لینک افزونه در مخزن وردپرس

 • facebook
 • googleplus
 • twitter
 • linkedin
 • linkedin

از زمانی که اولین سایت خودم رو با وردپرس راه اندازی کردم به این سیستم مدیریت محتوا علاقه مند شدم و برای راه اندازی اکثر سایت ها از اون استفاده کردم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *