برای اعمال برخی تغییرات لازم است که سایت را به حالت تعمیر برود، تا بازدید کنندگان با اشکالاتی که ممکن است رخ دهند، مواجه نشوند. اما وردپرس برای این منظور در تنظیمات خود گزینه ای را در نظر نگرفته است، بنابراین مانند روال همیشگی ما برای این کار نیز از افزونه استفاده خواهیم کرد.

افزونه WP Maintenance Mode

افزونه ای قدرتمند برای ایجاد حالت در دست تعمیر که با استفاده از آن می توانید صفحه ای را ایجاد کنید تا کاربران با مشاهده آن متوجه شوند که سایت برای اعمال برخی تغییرات در دست تعمیر بوده تا بعدا به سایت باز گردند.

البته این افزونه در خود امکانات اضافی مانند وجود صفحات فرود از پیش آماده ، آیکون شبکه های اجتماعی، عضویت ایمیلی، شمارشگر معکوس، تنظیمات سئو، سفارشی سازی صفحه در دست تعمیر و … را دارد که با استفاده از آنها می توانید بهترین خروجی ممکن را در دست سایت خود قرار دهید.

استفاده از افزونه WP Maintenance Mode

پس از اینکه افزونه را بر روی سایت نصب و فعال کردید لینک آن به عنوان “حالت تعمیر و نگه داری” به منوی تنظیمات اضافه می شود که با کلیک بر روی آن می توانید به تنظیمات افزونه دسترسی داشته باشید.

در صورتی که حالت تعمیر شما برای مدت کوتاهی هست، می توانید بدون انجام هرگونه تنظیمات اضافی کافیست که وضعیت افزونه را بر روی فعال شده تنظیم کنید تا افزونه کار خود را انجام دهد. اما اگر این حالت برای مدت زمان طولانی قرار است فعال بماند بهتر است که با انتخاب پوسته مناسب و قرار دادن متن و شمارشگر معکوس اطلاعات بیشتری را در اختیار بازدید کنندگان قرار دهید. برای نمونه تصویر زیر یک نمونه خوب از صفحه در دست تعمیر است.

screenshot-2