تا به حال به این فکر کرده اید که فرمت نمایش تاریخ در سایت خود را تغییر دهید؟ در این مقاله با ما در راهنمای وردپرس همراه باشید تا با کلیت این موضوع آشنا شوید.

تنظیمات زمان در وردپرس

وردپرس سیسمتی داخلی در خود دارد که با استفاده از می توانید انواع فرمت زمانی را انتخاب کنید. برای این منظور به قسمت تنظیمات»همگانی مراجعه کنید.

time-format

در این صفحه قبل از هرچیزی بهتر هست حتما زمان محلی را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه وردپرس زمان دریافتی از سرور را به زمان محلی که در اینجا تهران (برای ایران) است تبدیل می کند.

در قسمت ساختار تاریخ چندین فرمت وجود دارد که می توانید به راحتی یکی از آنها را انتخاب کنید. اما اگر حالت مورد دلخواه شما در بین گزینه ها وجود نداشته باشد می توانید، ساختار دلخواه خود را در کادر مربوط به گزینه دل‌خواه وارد کنید. بدین منظور لازم است که با کاراکترهای مربوط به فرمت تاریخ آشنایی داشته باشید.

برای مثال من از کد زیر استفاده کردم:

l, jS F Y

که نتیجه آن در تصویر زیر مشخص است.

time-format2

همانطور که مشاهده می کنید، یکشنبه, ۳۰ام خرداد ۱۳۹۵ مقداری است که در بین گزینه های خود وردپرس وجود نداشت و ما آن را به راحتی با چند کاراکتر ایجاد کردیم! اگر با این کاراکترها آشنایی ندارید می توانید مستندات ساختار تاریخ و زمان خود وردپرس را مطالعه کنید.

توجه: برخی از پوسته ها خودشان از توابع سفارشی برای تبدیل تاریخ استفاده می کنند. یعنی حتی اگر شما فرمت نمایش تاریخ را از قسمت تنظیمات تغییر دهید، در وب سایت تغییری اعمال نخواهد شد.