تغییر مسیر پیشفرض آپلود فایل ها در وردپرس

/, مقالات آموزشی, وردپرس/تغییر مسیر پیشفرض آپلود فایل ها در وردپرس

تغییر مسیر پیشفرض آپلود فایل ها در وردپرس

هنگامی که شما پرونده چند رسانه ای مانند تصاویر را آپلود می کنید، وردپرس آنها را در مسیری که از پیش توسط توسعه دهندگان مشخص شده است، ذخیره می کند و در قسمت تنظیمات هم گزینه ای برای تغییر وجود ندارد. بنابراین اگر می خواهید مسیر آپلود فایل ها را عوض کنید، با ما همراه باشید.

*** نکته مهم : قبل از اعمال هرگونه تغییری در فایل wp-config.php یک نسخه پشتیبان از آن تهیه کنید . ***

برای انجام دادن این تغییرات لازم است که فایل مربوط به تنظیمات وردپرس که wp-config.php است را کمی ویرایش کنیم. پس ابتدا این فایل را از روی هاست خود پیدا کرده و سپس کد زیر را به آن اضافه کنید:

define( 'UPLOADS', 'wp-content/'.'newfolder' );

در کد بالا ما مشخص کردیم که مسیر آپلود فایل ها که به صورت پیشفرض wp-content/uploads بود به wp-content/newfolder تغییر پیدا کند. حتی می توانید عبارت کد را به صورت زیر استفاده کنید:

define( 'UPLOADS', 'image' );

در این صورت آدرس فایل ها به شکل yoursite.com/image/ خواهد بود. نکته ای که باید به خاطر داشته باشید، وجود پوشه است! به عبارتی اگر می خواهید فایل ها در پوشه ای به نام image ذخیره شوند، این پوشه را باید خودتان ایجاد کنید.

نویسنده: |۱۳۹۷/۱۰/۲۹ ۱۳:۰۱:۲۵۲۹ دی ۱۳۹۷|ترفند وردپرسی, مقالات آموزشی, وردپرس|فاقد دیدگاه

درباره نویسنده:

از زمانی که اولین سایت خودم رو با وردپرس راه اندازی کردم به این سیستم مدیریت محتوا علاقه مند شدم و برای راه اندازی اکثر سایت ها از اون استفاده کردم.

نظر شما چیست