5 مشکل آزار دهنده وردپرس و راه حل آنها

همانند خیلی چیزهای دیگر وردپرس هم دارای مشکلاتی است که می تواند کاربران این سیستم مدیریت محتوا را اذیت کند. در این مقاله شما را با ۵ مورد از این مشکلات و نحوه رفع آنها آشنا خواهیم کرد.

۱- تهیه بک آپ

اصلی ترین مشکل را می توان در نبود سیستم تهیه بک آپ برای وردپرس دانست. اهمیت نسخه پشتیبان برکسی پوشیده نیست و حتما باید از وب سایت بک آپی داشت تا بتوان در مواقع مورد نیاز از آن استفاده کرد.

ما قبلا در این مورد آموزش هایی داده ایم که می توانید برای نمونه آموزش تهیه نسخه پشتیبان از وردپرس را مشاهده کنید.

۲- تغییر نام کاربری

به هنگام نصب وردپرس برای خود نام کاربری انتخاب می کنید که به عنوان شناسه شما در وردپرس مورد استفاده قرار می گیرد. حال اگر بعدا بخواهید این نام کاربری را تغییر دهید، این کار از طریق خود وردپرس ممکن نبوده و مجبور به استفاده از روش هایی همچون تغییر دستی از phpmyadmin خواهید بود که برای افراد مبتدی کار دشواری است.

خوشبختانه افزونه ها این مشکل را برطرف کرده اند! بدین منظور می توانید از افزونه Username Changer استفاده کنید.

۳- دیدگاه های اسپم

به عنوان یکی از مواردی که می تواند برای مدیر سایت خیلی آزار دهنده باشد، وجود دیدگاه های اسپم است. با اینکه وردپرس سیستمی برای مقابله با چنین دیدگاه ها در نظر گرفته است اما چندان قدرت لازم را ندارد و مدیران سایت های وردپرسی همچنان با اینگونه دیدگاه ها مواجه می شوند.

بهترین راه حل برای رفع این مشکل را می توان استفاده از افزونه Akismet نام برد. این افزونه قادر است بیشتر دیدگاه های اسپم را شناسایی کرده و از ثبت آنها در سایت جلوگیری کند.

۴- جستجوی سایت

قسمت جستجو یکی از بخش های مهم برای اکثر وب سایت ها است. بازدید کنندگان برای پیدا کردن محتوای مورد نظر خود شاید بخواهند از جستجوی سایت استفاده کنند، اما سیستم جستجوی وردپرس در این زمینه چندان خوب نیست.

برای بهتر کردن آن می توانید از افزونه هایی استفاده کنید که فیلترهایی را به قسمت جستجو اضافه می کنند و در نمایش نتایج عملکرد بهتری دارند.

۵- ویرایشگر وردپرس

با اینکه توسعه دهندگان وردپرس به ویرایشگر همیشه توجه کرده و امکانات و ظاهر آن را به مرور زمان بهتر کرده اند، اما همچنان می توان مشاهده کرد که این ویرایشگر برای برخی کاربردها قدرت لازم را ندارد و امکانات آن کافی نیست.

یکی از بهترین راه حل ها برای افزودن امکانات بیشتر به ویرایشگر وردپرس افزونه TinyMCE advanced است. همچنین برای برخی کاربردهای تخصصی‌تر لازم است که در آن مورد جستجو کنید تا ببینید افزونه مناسبی وجود دارد یا خیر.

مشکل دیگری وجود دارد که شما را به عنوان استفاده کننده وردپرس آزار می دهد و در این نوشته به آن اشاره نشده است؟ از طریق دیدگاه ها با ما در میان بگذارید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

از زمانی که اولین سایت خودم رو با وردپرس راه اندازی کردم به این سیستم مدیریت محتوا علاقه مند شدم و برای راه اندازی اکثر سایت ها از اون استفاده کردم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *