مواقعی پیش می آید که مجبور می شوید آدرس سایت خود را تغییر دهید، اما به طور معمول پس از تغییر آدرس و دامنه سایت وردپرسی با مشکل مواجه می شود. برای اینکه بتوانید این مشکل را رفع کنید با ما همراه باشید.

شما از طریق پنل هاست دامنه را عوض می کنید اما موردی که هست، تغییر دامنه از طریق خود وردپرس است. برای اینکه بتوانید از طریق وردپرس آدرس جدید را معرفی کنید، می توانید از یکی از روش های زیر استفاده کنید:

۱- ویرایش فایل wp-config.php

فایل wp-config.php فایلی است که وردپرس برای برخی از تنظیمات از آن استفاده می کند. شما می توانید آدرس جدید سایت خود را از طریق این فایل به وردپرس اعلام کنید، کافیست کد زیر را به این فایل اضافه کنید:

define( 'WP_HOME', 'https://yoursite.com/' );
define( 'WP_SITEURL', 'https://yoursite.com/' );

در هر دو قسمت آدرس سایت خود را وارد کنید. اگر می خواهید سایتتان با www نمایش داده شود، در این صورت www را هم در ابتدای آدرس ها وارد کنید.

۲- ویرایش فایل فانکشن پوسته

روش دیگری که با استفاده از آن می توانید مشکل مربوط به تغییر آدرس سایت را برطرف کنید، افزودن دو خط کد زیر به فایل functions.php پوسته است:

update_option( 'siteurl', 'https://yoursite.com/' );
update_option( 'home', 'https://yoursite.com/' );

توجه داشته باشید که این کدها را به فایل فانکشن پوسته ای که فعال است، اضافه کنید.

۳- شناسایی خودکار آدرس

وردپرس تابعی دارد که با استفاده از آن خودش می تواند، آدرس سایت را شناسایی کند. برای استفاده از این تابع کد زیر را به فایل wp-config.php اضافه کنید:

define( 'RELOCATE', true );

پس از اینکه مشکل رفع شد، بهتر است که این کد را مجددا حذف کنید و یا مقدار true را به false تغییر دهید.

۴- تغییر از پایگاه داده

بهترین روش به نظر من تغییر از طریق پایگاه داده است! تنظیمات مربوط به آدرس سایت مانند سایر تنظیمات در پایگاه داده ذخیره می شوند، به همین دلیل کافیست از طریق phpmyadmin وارد محیط مدیریت پایگاه داده شوید و جدول wp_options  را انتخاب کنید.

در جدول فوق قسمتی با نام option_name  وجود دارد که دو تا از آنها با نام های siteurl و home گزینه های مربوط به آدرس سایت هستند که باید مقدار به آدرس جدید وب سایت‌تان تغییر دهید.