هر زمان که وردپرس بروزرسانی ای را منتشر می کند، افراد این سوال را می پرسند که آیا بروزرسانی به نسخه جدید کار درستی هست یا خیر؟ اگر شما هم از این دسته از افراد هستید با ما همراه باشید تا بگوییم چرا همیشه باید از اخرین نسخه منتشر شده استفاده کنید.

۱- امنیت

اصلی ترین دلیلی که باید همیشه از نسخه جدید استفاده کنید، دلایل امنیتی هستند. درحال حاضر بیش از ۲۳% کل سایت ها با این سیستم مدیریت محتوا راه اندازی شده اند که وردپرس را برای هکرها به یک هدف جذاب تبدیل کرده است.

وردپرس به صورت کدباز می باشد، یعنی هکرها می توانند به کدهای آن دسترسی داشته و روشی برای نفوذ پیدا کنند، بنابراین در هریک از بروزرسانی ها اگر دقت کرده باشید معمولا مشکلات و باگ های امنیتی رفع می شوند که اگر این کار را انجام ندهید، یعنی هکرها می توانند از طریق همان باگ ها به سایت شما نفوذ کنند.

۲- امکانات جدید

وردپرس همیشه درحال پیشرفت بوده و تمام تلاش خود را می کند تا این روند را ادامه بدهد. برای نمونه یکی از امکانات خوبی که در نسخه ۴.۲ اضافه شد، امکان بروزرسانی سریع افزونه ها بود. در هریک از نسخه ها معمولا برخی تغییرات رخ می دهد که در راستای بهبود تجربه کاربری می باشد.

۳- سرعت

توسعه دهندگان وردپرس همیشه تلاش می کنند تا این سیستم را سریع تر از قبل کنند. سرعت سایت یکی از فاکتورهای مهم برای موتورهای جستجو می باشد و توسعه دهندگان با اطلاع از این موضوع در بروزرسانی ها سعی می کنند روش هایی را به کار گیرند که موجب افزایش سرعت سایت شود.

۴- رفع مشکلات

گاهی اوقات مواردی از دید توسعه دهندگان به دور می مانند که بعدها توسط افراد گزارش می شود و یا خودشان متوجه می شوند. به عبارتی برخی مواقع در قسمت هایی از سایت ممکن است مشکلی وجود داشته باشد که مربوط به خود وردپرس باشد، بنابراین با شناسایی چنین مشکلاتی توسعه دهندگان اقدام به رفع آنها کرده و بروزرسانی را ارائه می کنند.