8 روش برای افزایش تعداد دیدگاه های ارسالی در وردپرس

می خواهید تعداد دیدگاه هایی که در سایتتان ثبت می شوند بیشتر شود؟ قطعا می دانید که ارسال دیدگاه از طرف کاربران چه فوایدی دارد، بنابراین با ما همراه باشید تا با روش هایی برای تشویق افراد برای ارسال دیدگاه آشنا شوید.

۱- مدیریت دیدگاه ها به جای استفاده از کپچا

استفاده از کپچا (کدهای امنیتی) برای کاربران خوش آیند نیست. بنابراین بهتر است به جای استفاده از کد کپچا خودتان دیدگاه ها را بررسی کنید. در این حالت علاوه بر اینکه افراد راحت تر می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند، شما نیز با افراد رابطه بهتری خواهید داشت.

برای جلوگیری از ثبت دیدگاه های اسپم می توانید از افزونه اکیسمت استفاده کنید.

۲- عضویت برای دیدگاه ها

امکانی را فراهم سازید تا افراد بتوانند برای بخش دیدگاه های یک نوشته خاص بتوانند عضو شوند. در این حالت افراد می توانند به هنگام پاسخ های بعدی ثبت شده در آن نوشته از طریق ایمیل باخبر شوند و در صورت لزوم از سایت شما مجددا بازدید کنند، که باعث افزایش نرخ ورود مجدد افراد نیز خواهد شد.

۳- نمایش جدیدترین دیدگاه ها

وردپرس در حالت پیشفرض دیدگاه های جدید را پایین تر از دیدگاه های قدیمی نشان می دهد. در صورتی که دیدگاه های ارسالی در سایت شما زیاد است، بهتر است از بخش تنظیمات اولویت نمایش دیدگاه ها را تغییر دهید تا همیشه دیدگاه های جدید در ابتدا نمایش داده شوند.

۴- امکان درج دیدگاه در نوشته های قدیمی

وردپرس قابلیتی دارد که از طریق آن می توان مشخص نمود که اگر از زمان ارسال نوشته x روز گذشته باشد، ثبت دیدگاه در آن نوشته غیرفعال شود. اگر به دنبال روش هایی برای افزایش دیدگاه ها هستید، توصیه می شود که از این روش استفاده نکنید.

۵- نمایش دیدگاه های اخیر

زمانی که افراد وارد سایت شما می شوند هیچ دیدی نسبت به ارسال نظر دارند. بنابراین اگر دیدگاه های اخیر سایت را توسط ابزارک به سایدبار یا فوتر سایت خود اضافه کنید، این احتمال وجود دارد که افراد از دیدگاه های آن افراد استفاده کنند و یا خودشان دیدگاه جدیدی را ارسال کنند.

۶- امتیازدهی به دیدگاه ها

از طریق نصب افزونه ها قابلیتی را فراهم سازید که افراد بتوانند به دیدگاه های سایر افراد امتیاز بدهند. در این حالت افراد دیدگاهی به مراتب مفیدتر ارسال خواهند کرد و برای دریافت امتیاز مثبت سعی خواهند کرد که دیدگاه های بیشتر و بهتری را ارسال کنند.

با نگاهی به سایت های پربازدید خبری می توانید متوجه شوید که آنها چگونه با استفاده از همین ترفند ساده توانسته اند بخش دیدگاه های خود را داغ نگه دارند.

۷- اطلاع رسانی برای تایید دیدگاه

کمتر سایتی را می توانید پیدا کنید که امکان درج مستقیم دیدگاه در سایت را فعال کرده باشد. به عبارتی زمانی که دیدگاهی ارسال می کنید، آن دیدگاه قبل از اینکه در سایت نمایش داده شود می بایستی تایید شود.

به سایت خود امکانی اضافه کنید که هر زمان دیدگاه فردی را تایید کردید از طریق ایمیل به وی اطلاع رسانی شود. این کار موجب بازگشت دوباره آن شخص به سایتتان نیز خواهد شد.

۸- به دیدگاه ها پاسخ دهید

نیازی به گفتن این مورد نبود! چراکه خودتان خوب می دانید که اگر به دیدگاه های افراد پاسخ ندهید، دیگر کسی وقت خود را برای ارسال دیدگاه در سایتی که مدیران به آن اهمیت نمی دهند به هدر نخواهند داد. بهتر است به دیدگاه های کاربران پاسخ دهید تا متوجه شوند که دیدگاه آنها توسط شما خوانده شده است.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

از زمانی که اولین سایت خودم رو با وردپرس راه اندازی کردم به این سیستم مدیریت محتوا علاقه مند شدم و برای راه اندازی اکثر سایت ها از اون استفاده کردم.

۴ نظرات در حال حاضر

  1. ممنون از اطلاعاتی خوبی که در مورد این
    سرویس قرار دادید

  2. عالییی بود عااالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *