پاسخ کوتاه : خیـــــــر .

اما چرا ؟

هیچ سیستم مدیریت محتوایی در دنیا وجود ندارد که برای موتورهای جستجو به صورت کامل بهینه شده باشد ، و وردپرس هم از این قضیه مستثنی نیست .

اگرچه سیستم مدیریت محتوای وردپرس با موتورهای جستجو سازگار است ، اما برای بدست آمدن نتایج بهتر و ایندکس شدن بهتر در نتایج موتورهای جستجو ، نیاز است که شما یکسری کارهای سفارشی دیگر را برای بهبود و تکمیل سئو وردپرس انجام دهید .

تنها با انتخاب سیستم مدیریت محتوای وردپرس برای سایت خود (و یا مهاجرت از سایر سیستم های مدیریت محتوا به وردپرس) نمی توانید انتظار داشته باشید که به صورت شگفت انگیزی سایت شما در صدر نتایج جستجو قرار گیرد .

افسانه “سیستم مدیریت محتوای بهینه شده برای موتورهای جستجو” تنها یک نقطه قوت است که فروشندگان برخی از سیستم های مدیریت محتوا روی آن برای فروش بیشتر تمرکز کرده اند .

این فروشندگان ، سیستم های مدیریت محتوای خود را با افتخار معرفی و در جلسات و یا حتی کنفرانس های خود با افتخار بر روی مبحث سئو آن تاکید می کنند .

خریداران این سیستم های مدیریت محتوا هم با اطمینان کردن به مستندات فروشندگان ، آن سیستم مدیریت محتوا را بر روی سایت خود نصب می کنند .

اما سوال اینجاست ” آیا سایت آنها به صورت اتوماتیک به نتایج اول موتورهای جستجو وارد می شود ؟ “

مدیران و یا مجریان وب سایت ها باید حداقل دانش لازم در زمینه سئو را داشته باشند و فرق بین “Search Engine Optimization” و  “Search Engine Freindly” را بدانند تا بتوانند اولاً در انتخاب سیستم مدیریت محتوای خود بهترین گزینه را انتخاب کنند و ثانیاً بتوانند سایت خود را با بهینه کردن سیستم مدیریت محتوای مورد استفاده ، برای موتورهای جستجو بهینه کنند .

در میان سیستم های مدیریت محتوا می توان به جرات گفت که ” وردپرس قوی ترین و کم ادعاترین این سیستم ها می باشد و شما می توانید با صرف حداقل زمان و انرژی سایت خود را بر پایه آن راه اندازی کنید .

سپس بوسیله ی افزونه های بسیار قدرتمندی مانند  All In One Seo Pack و یا Yoast و … آن را برای موتورهای جستجو بسیار بهینه تر کنید .

اگر بخواهید ما می توانیم پیکربندی صحیح افزونه های سئو را برای شما انجام دهیم . کافیست با ما تماس بگیرید .

نکته بسیار مهمی که وجود دارد این است که باید سایت خود را از لحاظ محتوایی نیز برای موتورهای جستجو بهینه کنید .

در پایان به این نتیجه می رسیم که وردپرس به خودی خود برای موتورهای جستجو بهینه نیست (بهینه بودن را با سازگاری اشتباه نگیرید) .

اما می توان آن را با استفاده از افزونه های سئو و همچنین اعمال تغییرات مثبت در سئو قالب ، برای موتورهای جستجو بهینه کرد .