نمایش نقل و قول تصادفی در وردپرس با افزونه Quotes Collection

دوست دارید که نقل و قول هایی از افراد معروف را در سایت خود نمایش دهید؟ در این مطلب می خواهیم افزونه ای را به شما معرفی کنیم که با استفاده از آن می توانید نقل و قول هایی تصادفی را در سایدبار سایت نمایش دهید.

اولین کاری که باید انجام دهید نصب افزونه Quotes Collection می باشد. پس از اینکه افزونه را نصب و فعال کردید، به قسمت Add New موجود در افزونه مراجعه کنید.

add-new

در این صفحه می توانید نقل و قول های خود را به افزونه اضافه کنید. که فیلدها به شرح زیر می باشد:

عبارت: جمله ای که می خواهید در سایت به عنوان نقل و قول نمایش داده شود.

نویسنده: در این کار نام شخصی که آن جمله گفته است را وارد کنید.

منبع: جمله که ای نقل و قول می کنید را از کجا برداشت کرده اید؟ (نام کتاب، سخنرانی، و…)

برچسب: زمانی که بخواهید در سایت ها نقل و قول ها را نمایش دهید می توانید از فیلتر برچسب استفاده کنید.

عمومی: در صورتی که تیک این گزینه را بردارید، در سایت نمایش داده نخواهد شد.

نمایش نقل و قول ها در سایت

پس از اینکه نقل و قول ها را ایجاد کردید، می بایستی ابزارک مخصوص به افزونه را به سایدبار یا هر قسمت از سایت که می خواهید جملات نشان داده شوند، اضافه کنید.

quotes-widget

همانطور که در تصویر مشخص است، قسمت ابزارک های این افزونه فارسی می باشد و تقریبا تمامی موارد مشخص هستند. برای مثال فیلتر برچسب ها که قبلا به آن اشاره کردیم. همچنین در صورتی که به روز رسانی خود را تیک بزنید نقل و قول ها به صورت Ajax تغییر پیدا خواهند کرد.

این افزونه همچنین قابلیت وارد کردن دسته جمعی نقل و قول دارد که برای اینکار باید فایل .json داشته باشید. همچنین اگر بخواهید از این نقل و قول هایی که ایجاد کرده اید بر روی سایت دیگری استفاده کنید، می توانید از آن Export بگیرید.

اگر بخواهید از نقل و قول ها در نوشته ها و یا برگه ها استفاده کنید می توانید از کدهای میانبر مخصوص به خود افزونه استفاده کنید. برای مثال اگر بخواهید یک برگه مخصوص به نقل و قول ها ایجاد کنید می توانید در برگه خود از کد زیر استفاده کنید:


لینک افزونه در مخزن وردپرس

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

از زمانی که اولین سایت خودم رو با وردپرس راه اندازی کردم به این سیستم مدیریت محتوا علاقه مند شدم و برای راه اندازی اکثر سایت ها از اون استفاده کردم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *