آموزش فعال کردن بروزرسانی خودکار افزونه های وردپرس

در حالت عادی برای اینکه افزونه ای را به روزرسانی کنید، می بایستی خودتان از طریق پنل وردپرس این کار را به صورت دستی انجام دهید. حال شاید دوست داشته باشید که این کار به صورت خودکار انجام شود. برای اینکه بتوانید این کا را انجام دهید ادامه مطلب را دنبال کنید.

فعال کردن بروزرسانی خودکار

برای اینکه افزونه ها به صورت خودکار به آخرین نسخه منتشر شده بروز رسانی شود کد زیر را به فایل functions.php پوسته اضافه کنید:

add_filter( 'auto_update_plugin', '__return_true' );

این کد به وردپرس اعلام می کند که تمام بروزرسانی های موجود برای افزونه ها را به صورت خودکار انجام دهد.

بروزرسانی خودکار نه!

توجه داشته باشید که با بروزرسانی افزونه ها در صورتی که در فایل های آنها تغییراتی را اعمال نموده باشید همگی از بین خواهند رفت. بنابراین در این حالت بهتر است که از بروزرسانی خودکار استفاده نشود.

بروز مشکل پس از بروزرسانی

گاهی اوقات دیده می شود که از پس بروزرسانی افزونه، سایت دچار مشکل می شود. در چنین مواقعی بهتر است که از همان نسخه قبلی افزونه استفاده شود. برای این منظور می توانید افزونه WP Rollback را نصب کنید.

افزونه فوق گزینه Rollback را به تمامی افزونه ها اضافه می کند که از طریق آن می توانید افزونه را به نسخه قبلی خود بازگردانید.

افزونه هایی که به صورت خودکار بروز نمی شوند

این احتمال وجود دارد که برخی از افزونه ها با وجود کدی که در ابتدای متن گفتیم بروز رسانی نشوند. این موضوع مربوط به کدنویسی آن افزونه می شود. به عبارتی برخی از افزونه ها چنین قابلیتی را ندارند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

از زمانی که اولین سایت خودم رو با وردپرس راه اندازی کردم به این سیستم مدیریت محتوا علاقه مند شدم و برای راه اندازی اکثر سایت ها از اون استفاده کردم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *