راه کارهای افزایش بازدید برای سایت های وردپرسی

همه مدیران سایت ها دوست دارند که سایتشان بازدید کنندگان زیادی داشته باشد اما برای رسیدن به چنین موقعیتی باید سخت تلاش کرد و اصول کار را رعایت نمود. برای افرادی که از پلتفرم وردپرس استفاده می کنند چند نکته برای افزایش بازدید سایت آماده کرده ایم که با استفاده از آنها می توانید ترافیک سایت خود را بیشتر کنید.

استفاده از افزونه سئو

قطعا می دانید که بیش از ۷۵% ترافیک سایت ها را موتورهای جستجوگر تشکیل می دهند. برای اینکه سایت خود را بتوانید در این موتورهای جستجو مانند گوگل بالا بیاورید به بهینه سازی سایت نیاز خواهید داشت.

در وردپرس می توان به ۲ افزونه قدرمند سئو مانند Yoast و All in One SEO Pack اشاره کرد. هر دو افزونه بیش از یک میلیون نصب فعال دارند و می توانند سایت را برای موتورهای جستجوگر جذاب نشان دهند.

پوسته ریسپانسیو

با روندی که میزان اتصال به اینترنت از طریق گوشی های هوشمند داشته اند، گوگل سازگاری سایت با دستگاه های مختلف مانند گوشی های هوشمند و تبلت ها را به عنوان یکی از فاکتورهای مهم برای سئو سایت انتخاب کرده است.

زمانی که برای سایت پوسته انتخاب می کنید حتما مطمئن شوید که به صورت ریسپانسیو طراحی شده و در تمامی دستگاه ها به درستی نمایش داده می شود.

استفاده از ساختار Schema

تا کنون در نتایج گوگل توجه کرده اید در کنار آدرس برخی از سایت ها پنج ستاره و اطلاعاتی اضافی‌تر وجود دارد؟ اینها همان کدهای Schema هستند. با استفاده از این روش می توانید سایت خود را در لیست نتایج متمایز نشان داده و کلیک های بیشتری را دریافت کنید.

افزایش سرعت سایت

سرعت سایت فاکتور مهمی در رتبه گرفتن سایت ها می باشد. برای اینکه سرعت بارگزاری سایت وردپرسی خود را افزایش دهید می توانید از افزونه هایی مانند W3 total Cache و یا WP Super Cache استفاده کنید.

محتوا پادشاه است

تا به حال فکر کرده اید چرا افراد به سایت شما مراجعه می کنند؟ جواب مشخص است – آنها به خاطر محتوا از سایت شما بازدید کرده اند. در صورتی که تمامی فاکتورهای سئو را انجام داده باشید اما محتوای به درد بخور و با کیفیت در سایت نداشته باشید هرگز ورودی خوبی از موتورهای جستجو نخواهید گرفت.

سخن پایانی

برای افزایش بازدید سایت باید تمامی موارد فوق را انجام دهید، چرا که هرکدام مکمل یکدیگر بوده و به تنهایی نتیجه ای به همراه نخواهند داشت. در صورتی که سایت خود را به تازگی راه اندازی کرده اید صبور باشید، کسب رتبه در موتورهای جستجو نیازمند زمان است.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

از زمانی که اولین سایت خودم رو با وردپرس راه اندازی کردم به این سیستم مدیریت محتوا علاقه مند شدم و برای راه اندازی اکثر سایت ها از اون استفاده کردم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *