اکیسمت افزونه ای برای مقابله با دیدگاه های جفنگ یا هرزنامه ها در وردپرس

یکی از اولین کارهایی که باید پس از نصب و راه اندازی وردپرس انجام دهید، فعال کردن افزونه اکیسمت است. این افزونه جلوی ارسال دیدگاه های اسپم (جفنگ) را گرفته و دیگر مجبور نخواهید بود زمان خود را برای حذف آن دیدگاه ها صرف کنید.

اکیسمت چیست؟

akismet در سال ۲۰۰۵ توسط Automattic شرکت ارائه کننده وردپرس معرفی و عرضه شد. کار اصلی این افزونه مقابله با دیدگاه های تبلیغاتی و اسپم که به صورت عمده و توسط ربات ها در وب سایت های وردپرسی ارسال می شوند، می باشد.

البته با اینکه این افزونه هم به طور کامل جلوی چنین دیدگاه هایی را نمی گیرد، اما به گفته خود می تواند ۸۳% آنها را شناسایی کنید.

نحوه کارکرد اکیسمت

اکیسمت با استفاده از سرویس API دیدگاه های درج شده در سایت شما را با پایگاه داده خود بررسی کرده و در صورت وجود مشخصات مبتنی بر اسپم، آن دیدگاه را به عنوان جفنگ شناسایی کرده و اجازه انتشار در سایت را نخواهد داد.

comment_status_spam

همانطور که در تصویر فوق مشاهده می کنید این افزونه طی چند روز اخیر توانسته است جلوی ۲۸۸ جفنگ را بگیرد.

فعال کردن افزونه

پس از اینکه افزونه را نصب کردید، برای اینکه آن را فعال کنید و در سایت خود استفاده کنید نیاز به کلید API دارید که می توانید از اینجا آن را دریافت کنید. در این صفحه باتوجه به بزرگی سایت چند نوع پلن وجود دارد:

Basic: مناسب برای سایت هایی که بازدید کمی دارند. این پلن رایگان است.

Plus: برای سایت هایی که بازدید متوسط دارند.

Enterprise: این پلن برای سایت هایی که بازدید بالایی دارند مانند خبرگزاری ها مناسب می باشد.

از آنجا که اکثر افراد طرفدار سرویس های رایگان هستند، ما هم سرویس Bacis را انتخاب می کنیم. در صفحه ای که باز می شود، شما می توانید برای حمایت از افزونه مبلغی را پرداخت کنید که اختیاری است. بنابراین ما مقدار را بر روی صفر تنظیم می کنیم.

Akismet-Basic

نهایتا در صفحه ای که نشان داده می شود، اطلاعات مربوط به اکانت خود را وارد کنید تا در انتها کد API به آدرس ایمیل تان ارسال شود. API دریافتی را در قسمت تنظیمات افزونه وارد کنید تا شروع به کار کنید.

توجه داشته باشید که اگر API را وارد نکنید افزونه قادر به شناسایی دیدگاه های اسپم نخواهد بود.

صفحه افزونه در مخزن وردپرس

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

از زمانی که اولین سایت خودم رو با وردپرس راه اندازی کردم به این سیستم مدیریت محتوا علاقه مند شدم و برای راه اندازی اکثر سایت ها از اون استفاده کردم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.