5 دلیلی که سایت وردپرس شما بازدید مناسبی ندارد

دلایل زیادی برای عدم گرفتن بازدید یک وب سایت وجود دارند. مواردی همچون عمر دامنه، شهرت و اعتبار نویسنده، تعداد لینک های دریافتی، محتوا و استراتژی های شبکه های اجتماعی همگی نقش مهمی را ایفا می کنند اما برای برخی از وب سایت ها این موضوع می تواند دلایل دیگری داشته باشد.

در این مطلب می خواهیم به ۵ موردی که اغلب توسط مدیران سایت ها نادیده گرفته می شوند اشاره کنیم. البته توجه داشته باشید که با انجام این کارها نباید منتظر تغییرات سریع باشید، بلکه باید برای مشاهده تاثیر آنها باید چند ماه صبر کنید.

 1. محتوای شما به اندازه کافی خوب نیست

محتوا نقش مهمی را در جذب بازدید کننده دارد. در اصل افراد به خاطر همان محتوا از سایت شما بازدید می کنند، بنابراین محتوای خوب بسیار مهم است. موتورهای جستجو به خصوص گوگل برای کیفیت محتوا اهمیت زیادی قائل بوده و در صورتی که تشخیص بدهد محتوای شما به اندازه کافی خوب نیست، سایت شما را در نتایج اول نشان نخواهد داد.

تا چند وقت پیش شاید می شد با خرید لینک برای محتوا آن را در نتایج بالا آورد، اما این روش ها دیگر به همانند گذشته موثر نبوده و کیفیت خود محتوا از اهمیت بیشتری برخوردار است.

نکته ای که وجود دارد، اگر سایت شما به تازگی راه اندازی شده باشد، در صورتی که بهترین محتوا را نیز منتشر کنید، با وجود رقبای قدرتمند به رتبه های نخست راه پیدا نخواهید کرد. لازمه این کار بهینه سازی کل سایت و البته گذر زمان است.

 1. کلمات رقابتی شدید را هدف قرار داده اید

یکی از اشتباهات بزرگ و دلایل اصلی نگرفتن بازدید کافی انتخاب کلمات کلیدی است که بر روی آنها رقابت شدیدی وجود دارد. فراموش نکنید که در نتایج تنها ۱۰ لینک نمایش داده می شود و صدها وب سایت می خواهند در این فهرست قرار بگیرند. بنابراین اگر موضوعی که انتخاب می کنید رقبای زیاد و قدرتمند داشته باشد، شانس شما برای دریافت بازدید و حضور در لیست نتایج پایین خواهد بود. بهتر است برای شروع کار از کلماتی که رقابت برای آنها کمتر است شروع کنید.

 1. سایت شما کند است

سرعت سایت یکی از فاکتورهای مهم برای موتورهای جستجو است. در صورتی که سایت حداکثر طی ۸ ثانیه به طور کامل نمایش داده نشود، افراد از آن خارج خواهند شد. بنابراین سایت خود را سبک نگه داشته و تا جایی که می توانید آن را سریع کنید.

 1. شرکت مناسبی برای سئو انتخاب نکرده اید

شرکت ها و افراد زیادی در حوزه بهینه سازی وب سایت فعالیت می کنند که همگی برای جذب مشتری ادعای بهترین بودن را دارند. بنابراین در صورتی که بهینه سازی سایت خود را به افراد و یا شرکت دیگری واگذار کرده باشید، این احتمال وجود دارد که گزینه مناسبی را انتخاب نکرده باشید. بهتر است قبل از سفارش کار به رزومه آنها نگاهی کرده و ببینید تا چه اندازه گفته هایشان صحت دارد.

 1. عدم استفاده از نقشه سایت

نقشه سایت در افزایش سرعت ایندکس ها و البته ایندکس بهتر صفحات به موتورهای جستجو کمک بسیاری می کند. معمولا برخی افراد فراموش می کنند که نقشه سایت ایجاد کرده و آن را در موتورهای جستجو ثبت کنند. در صورتی که محتوای اختصاصی تولید کنید همیشه این احتمال وجود دارد که از روی محتوای شما سایت های دیگر کپی بکنند. بنابراین سرعت ایندکس مهم است. کاربران وردپرسی می توانند از افزونه هایی مانند Yoast یا Google XML Sitemaps استفاده کنید.

 • facebook
 • googleplus
 • twitter
 • linkedin
 • linkedin
 • linkedin

از زمانی که اولین سایت خودم رو با وردپرس راه اندازی کردم به این سیستم مدیریت محتوا علاقه مند شدم و برای راه اندازی اکثر سایت ها از اون استفاده کردم.

۲ نظرات در حال حاضر

 1. ممنون از راهنماییتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *