اغلب اوقات مدیران وب سایت های وردپرسی علاقه دارند که به ازای هر دسته بندی یک خوراک RSS جداگانه داشته باشند ، زیرا برخی کاربران وب سایت ، تنها برای مشاهده یا خواندن نوشته های یک یا چند دسته بندی خاص به وب سایت آنها سر می زنند و به خاطر همین مطلب بهتر است ، خوارک RSS هر دسته بندی را بصورت جداگانه در اختیار کاربران قرار دهند .

wordpress-rss-feed

اما چگونه شما می توانید خوراک  RSS جداگانه به ازای هر دسته بندی را به کاربران خود نشان دهید ؟

در این مقاله به شما یاد می دهیم که برای دسته بندی های وردپرس به صورت تفکیک شده خوراک RSS ایجاد کنید .

برای ایجاد خوراک RSS جداگانه برای هر دسته بندی ، به صورت فنی شما نیازی نیست که هیچ کاری انجام دهید. فرض کنید می خواهید برای دسته بندی showcase خوراک RSS جداگانه ایجاد کنید . برای اینکار کافیست تا تنها کلمه feed را بعد از آدرس URL دسته بندی showcase اضافه کنید.

آدرس دسته بندی showcase :

https://www.example.com/category/showcase

آدرس خوراک RSS دسته بندی showcase :

https://www.example.com/category/showcase/feed

با این کار شما این اختیار را به کاربران سایت خود می دهید تا در صورت نیاز تنها دسته بندی های دلخواه خود را پیگیری کنند . ضمناً اگر می خواهید با ورود به صفحه یک دسته بندی خاص یا نوشته های یک دسته بندی خاص ، لینک خوراک RSS نمایش داده شود ، باید آن را در قالب خود بگنجانید .

یک روش دیگر نیز برای نمایش خوراک RSS دسته بندی ها در وردپرس وجود دارد . در این روش که بوسیله تابع wp_list_categories انجام می شود ، لیست تمام دسته بندی های وب سایت وردپرس شما نمایش داده می شود و در جلوی هر دسته بندی آیکن RSS با یک لینک به خوراک ، نمایش داده می شود .


نکته : فراموش نکنید که مقدار پارامتر  feed_image را با آدرس آیکن دلخواه خود جایگزین کنید .

شما می توانید این کد را در نوار کناری یا Sidebar و یا هر مکان دلخواه دیگری در پوسته وردپرس خود قرار دهید .

تبریک می گوییم ، اکنون وب سایت وردپرس شما دارای خوراک RSS جداگانه برای هر دسته بندی می باشد .

شاد باشید 🙂