همواره یکی از کارهای خسته کننده در وردپرس ، پر کردن سایت با داده های نمونه یا دمو می باشد . در سال های اخیر ، اکثر توسعه دهندگان قالب یا پوسته وردپرس ، یک فایل با پسوند XML را دربسته خریداری شده یا دانلود شده مشتری قرار می دهند تا مشتری بتواند در سریعترین زمان ممکن سایت خود را از لحاظ چارچوب و ساختار برپا کند .

البته از این فایل XML می توان برای انتقال محتوای دو سایت وردپرسی نیز استفاده کرد .

در مطالب قبلی و در نوشته ای روش برون بری اطلاعات وردپرس را توضیح دادیم . در این مطلب میخواهیم عملیات درون ریزی اطلاعات در وردپرس را به شما نشان دهیم که برای انتقال محتوا بین دو سایت ، و یا برپاسازی سایت بر اساس داده های نمونه یا دمو مورد استفاده قرار میگیرد .

خوب بیشتر از این شما را منتظر نمی گذاریم و شروع می کنیم .

در منوی اصلی مدیریت وردپرس گزینه ی ابزارها و سپس درون ریزی را کلیک کنید .

import-wordpress

در صفحه باز شده بر روی گزینه wordpress کلیک کنید تا به مرحله بعد بروید .

import-wordpress-1

در این مرحله چنانچه افزونه WordPress Importer  بر روی وردپرس شما نصب نباشد ، با صفحه ای مانند تصویر زیر مواجه می شوید که شما را برای نصب افزونه راهنمایی می کند .

نکته : چنانچه در وردپرس شما افزونه wordpress importer نصب شده باشد ، این مرحله و مرحله بعد را نخواهید دید .

بر روی دکمه نصب کلیک کنید تا فرآیند نصب افزونه WordPress Importer آغاز شود .

import-wordpress-2

در این مرحله بر روی گزینه ” فعال کردن افزونه و اجرای درون ریز ” کلیک کنید ، تا به قسمت درون ریزی محتوا یا اطلاعات وردپرس بروید .

import-wordpress-3

در این مرحله باید فایل مورد نظر خود که دارای پسوند XML است را انتخاب کنید . پس روی Choose File کلیک کنید . در کنار دکمه انتخاب فایل حداکثر حجم مجاز برای بارگذاری نوشته شده است (در تصویر زیر ۲۰۰ مگابایت) . البته معمولاً فایل های ایجاد شده برای درون ریزی کمتر از ۵ مگابایت می باشد .
import-wordpress-4

بعد از انتخاب فایل (شماره ۱) ، بر روی دکمه “بارگذاری پرونده و درون ریزی آن” (شماره ۲) کلیک کنید تا فایل درون ریز شروع به آپلود در سایت وردپرسی شما کند .
import-wordpress-5

بعد از قرار گرفتن فایل درون ریز XML ، باید مشخص کنید که محتوای موجود در فایل درون ریز XML به نام چه کاربری در بانک اطلاعاتی وردپرس ذخیره شوند .

برای اینکار می توانید یک کاربر جدید ایجاد کنید (شماره ۱) ، یا اینکه یک کاربر را در لیست کاربران موجود انتخاب کنید (شماره ۲) . سپس در قسمت Download and import attachments می توانید انتخاب کنید که فایل هایی که آدرس آنها در فایل XML وجود دارند ، دانلود شوند و در وردپرس شما قرار گیرند یا خیر ؟ (شماره ۳)

در پایان روی Submit کلیک کنید تا فرآیند درون ریزی تکمیل شود .

import-wordpress-6

مراحل عملیات درون ریزی اطلاعات در وردپرس به پایان رسید . شما تنها کافیست صبر کنید تا محتوا در بانک اطلاعاتی شما ذخیره شوند .

اگر عملیات درون ریزی اطلاعات در وردپرس شما با شکست مواجه شد ممکن است ایراد از یکی از موارد زیر باشد :

۱- فایل XML شما ناقص باشد 

۲- منابعی مانند تصاویر که در فایل درون ریز آدرس آنها وجود دارد و باید دانلود شوند و در وردپرس شما قرار بگیرند ، به هر دلیلی در دسترس نیستند . یکی از دلایل در دسترس نبودن می تواند حذف شدن فایل مورد نظر باشد .

۳- سطح دسترسی پوشه های وردپرس شما برای قرار دادن محتوا در آنها مناسب نیست .

۴- مدت زمان اجرای دستورات PHP در هاست شما پایین باشد . این مورد بیشتر در هاست های اشتراکی مشاهده می شود .

امیدوارم این آموزش مورد استفاده شما دوستان وردپرسی قرار بگیرد .

شاد باشید 🙂