تنظیمات همگانی

به علت بالا بودن حجم تنظیمات افزونه ووکامرس ، توسعه دهندگان ووکامرس ، تنظیمات این افزونه را به صورت تب طراحی کرده اند .

در این آموزش سعی می کنیم تمام گزینه های هر تب را از بالا به پایین را توضیح دهیم . البته ممکن است بعضی گزینه ها را به خاطر غیرکاربردی بودن و یا غیرفعال بودن در کشورمان ، را توضیح ندهیم .

تنظیمات تب  همگانی

جایگاه فروش : منظور موقعیت فیزیکی فروشگاه است . طبیعتاً چون ما در ایران هستیم ، به احتمال زیاد این گزینه روی ایران تنظیم خواهد شد . البته ممکن است شما یک ایرانی باشید که در خارج از کشور هستید و می خواهید محصولاتی را به هموطنانتان در ایران بفروشید ، پس انتخاب این گزینه را به شما می سپاریم .

مکان های فروش : منظور کشور یا کشورهایی است که امکان ارسال یا تحویل محصول به آنها وجود دارد . این گزینه بیشتر برای محصولات فیزیکی کاربرد دارد .

کشورهای خاص : چنانچه گزینه قبلی را روی ” فروش به کشورهای خاص ” تنظیم کرده باشید ، در این قسمت می توانید کشور یا کشورهای مورد نظرتان را انتخاب کنید .

آدرس پیش فرض خریدار : چنانچه می خواهید یک آدرس پیش فرض در هنگام خرید توسط مشتریان در نظر گرفته شود ، این گزینه را به صورت دلخواه تنظیم کنید .

اعلان فروشگاه : اگر دوست دارید که یک متن یا اعلان را در بالای فروشگاه خود به مشتریان نمایش دهید تیک این گزینه را بزنید . البته این گزینه با گزینه بعدی خود تکمیل می شود .

متن اعلان فروشگاه : اگر گزینه قبلی را تیک دار کرده باشید ، متن موجود در این گزینه در بالای فروشگاه نمایش داده می شود .

فعال  سازی شهرهای ایران : با فعال کردن این گزینه در صفحه ایجاد سفارش توسط مشتری لیست استان ها و شهرهای هر استان در ۲ لیست بازشوند برای انتخاب قابل دسترس خواهند بود .

واحد پولی : برای تعیین واحد پولی مورد استفاده در فروشگاه استفاده می شود . شما می توانید یکی از واحد های ریال یا تومان را برای فروشگاه خود انتخاب کنید . در نظر داشته باشید که اگر قبل از فعال سازی افزونه ووکامرس ، افزونه فارسی ساز ووکامرس را نصب کرده باشید ، واحد های ریال و تومان را در لیست مشاهده می کنید .

محل واحد پولی : با این گزینه تعیین می کنید که تومان یا ریال (واحدی که در گزینه قبلی انتخاب کرده اید) ، در سمت راست مبلغ قرار گیرد یا در سمت چپ آن . همچنین می توانید راست بافاصله و یا چپ بافاصله را انتخاب کنید .

جداکننده هزارگان : همانطور که از اسمش پیداست مشخص کننده ی کاراکتری است که برای ۳ رقم ۳ رقم کردن مبالغ به کار می رود .

جداکننده اعشاری : برای جدا کردن رقم های سمت راست و سمت چپ مبلغ از کاراکتر این قسمت استفاده می شود . این گزینه معمولاً برای کاربران ایرانی کاربردی ندارد .

تعداد اعشارها : تعداد ارقام سمت راست ممیز ، در مبالغ را مشخص می کند . اگر این گزینه را برابر صفر قرار دهید ، گزینه قبلی بلا استفاده خواهد بود .

woocommerce-installation-4