همانطور که می دانید امروزه با استفاده از سیستم مدیریت محتوای وردپرس می توانید به راحتی یک فروشگاه آنلاین برای خود راه اندازی کنید .

وردپرس به کمک هسته انعطاف پذیر و افزونه های بی شمار خود ، تمام نیازهای شما را به عنوان یک مدیر فروشگاه را برطرف می سازد . یکی از افزونه های قدرتمند وردپرس در زمینه فروش محصولات فیزیکی و مجازی ، ووکامرس (WooCommerce) نام دارد که به صورت پیش فرض دارای زبان انگلیسی و درگاه های پرداخت های بین المللی می باشد .

اگر شما می خواهید از افزونه ووکامرس برای مدیریت محصولات وسفارشات فروشگاه خود استفاده کنید ، کافیست با استفاده از افزونه ای به نام Persian WooCommerce آن را به صورت کامل فارسی کنید ، تا مدیریت بسیار راحتتر و قویتری را بر روی فروشگاه داشته باشید .

اولین گام برای استفاده فارسی از ووکامرس دریافت افزونه Persian WooCommerce می باشد که در پایین همین نوشته موجود است .

بعد از دریافت افزونه مراحل زیر را طی کنید تا فروشگاه خود را جهت برپاسازی آماده کنید .

نکته مهم : چنانچه افزونه اصلی ووکامرس (WooCommerce) فعال است ، آن را غیرفعال کنید و سپس مراحل را شروع کنید .

۱- بعد از دریافت افزونه Persian WooCommerce یا فارسی ساز ووکامرس ، فایل فشرده آن را که دارای فرمت Zip است را در مسیر wp-content/plugins قرار دهید .

روی فایل کلیک راست کنید و گزینه Extract here را انتخاب کنید تا فایل های افزونه از حالت فشردگی خارج شوند . (قسمت های این مرحله در تصویر زیر مشخص شده اند)

persian-woocommerce-1

۲ – اکنون به مدیریت وردپرس بروید و در قسمت ” افزونه ها ” ، روی ” افزونه های نصب شده “ کلیک کنید تا صفحه لیست افزونه ها نمایش داده شود .

در صفحه لیست افزونه ها ، بر روی لینک ، “فعال کردن ” در زیر افزونه ” ووکامرس فارسی “ کلیک کنید . (تصویر زیر)

persian-woocommerce-2

۳- بعد از زدن روی لینک ” فعال کردن “ افزونه فعال می شود و با صفحه ای مانند تصویر زیر روبرو می شوید . همچنین گزینه هایی برای مدیریت این افزونه به منوی اصلی وردپرس اضافه می شود ، که در تصویر با کادر قرمز رنگ مشخص شده اند .

persian-woocommerce-3

۴- چنانچه کلمه یا کلماتی از ترجمه این افزونه را نمی پسندید یا اینکه اشتباه هستند و قصد دارید آنها را تصحیح کنید ، در منوی این افزونه بر روی گزینه ” حلقه های ترجمه “ کلیک کنید .

در سمت چپ صفحه باز شده و در کادر ” افزودن حلقه ترجمه “ ، در کادر بالا ابتدا کلمه ای که می خواهید آن را تغییر دهید را تایپ کنید و سپس در کادر پایینی کلمه ی جایگزین را وارد کنید .

نکته ای که باید به آن دقت داشته باشید این است که املای کلمه ی کادر بالا که می خواهید آن را تغییر دهید ، باید با املای موجود در فایل های افزونه برابر باشد .

در تصویر زیر مراحل کار نمایش داده شده اند .

persian-woocommerce-4

امیدواریم این مطلب برای شما مفید واقع شود .