۷ روش ثابت شده و سریع برای افزایش اعضای خبرنامه ایمیلی

آیا به دنبال روش هایی هستید که بتوانید لیست اعضای خبرنامه ایمیلی خود را افزایش دهید؟ اکثر افراد مبتدی تنها به نصب کردن یک ابزارک ستون کناری برای دریافت ایمیل بسنده کرده و منتظر می مانند تا افراد خودشان اقدام به عضویت کنند. این روش بازدهی بسیار کندی خواهد داشت. به همین دلیل است که باید با روش هایی که می توانند نتایج سریع‌تری را به همراه داشته باشند آشنا شوید و از آنها در وب سایت وردپرسی خود استفاده کنید. در این مقاله ما روش هایی را به شما معرفی خواهیم کرد که همگی تست شده و کارآیی و سرعت آنها تایید شده است. پس با ما همراه باشید.

 

شروع کار

اولین چیزی که باید از آن اطمینان حال شود، استفاده از یک سرویس ایمیل مارکتینگ معتبر است. در صورتی که از یک شرکت مناسب سرویس تهیه نکنید، احتمال اینکه بیشتر ایمیل ها به پوشه اسپم اعضا برود بسیار زیاد است. همچنین شرکت های مناسب ابزارهایی را نیز در اختیار شما می گذارند که بتوانید اعضا خبرنامه خود را افزایش دهید.

۱- استفاده از چندین فرم عضویت

در ابتدای نوشته به این موضوع اشاره کردیم که بیشتر افراد مبتدی تنها از یک فرم در ستون کناری وب سایت خود استفاده می کنند.

اگر می خواهید که به روند عضویت خبرنامه خود سرعت بیشتری بدهید، پس بهتر است که تعداد فرم های عضویت را نیز بیشتر کنید! شما به راحتی می توانید این فرم ها را در فوتر وب سایت به صورت حرکت کننده یا داخل نوشته ها نیز قرار دهید تا بیشتر دیده شوند.

در کنار گذاشتن فرم هایی که داخل بدنه وب سایت قرار می گیرند، استفاده از پنجره پاپ آپ که یک پیشنهاد شگفت انگیز به بازدید کننده در قبال دریافت ایمیل می دهد نیز می تواند سرعت رشد اعضای خبرنامه را چندین برابر کند.

 

۲- پاپ آپ به هنگام خروج از سایت

آیا تا به حال با این حالت مواجه شده اید که به هنگام خروج از سایت یک پاپ آپ به صورت خودکار نمایش داده می شود؟ این حالت در افزایش تعداد اعضای خبرنامه می تواند بسیار مفید باشد. روش کار بدین صورت است که یک کد وضعیت ماوس را زیر نظر می گیرد و اگر از بدنه وب سایت خارج شد سریعا پاپ آپ را فراخوانی می کند. به طور معمول سرویس های ایمیل مارکتینگ چنین ابزاری را برای استفاده مشتریان خود قرار می دهند.

پیشنهاد می کنیم   بدست آوردن آمار دقیق سایت وردپرس با افزونه آمارگیر WP Statistics

 

۳- پیشنهاد برای دریافت بروزرسانی ها

یکی از روش های بازاریابی و دریافت ایمیل افراد، پیشنهاد دریافت بروزرسانی ها می باشد. در واقع اگر شما محصول یا حتی محتوایی را منتشر کرده اید که می تواند در آینده تغییر یابد، کافیست به بازدید کنندگان سایت خود این تغییر را گوش زد کنید و به این پیشنهاد را به آن ارائه کنید که در خبرنامه سایت عضو شوند تا تغییرات و بروزرسانی ها را دریافت کنند.

بررسی ها نشان داده است که افراد برای دریافت بروزرسانی ها همیشه از روش های ساده تر استقبال می کنند. برای مثال افراد ترجیح می دهند در سرویس خبرنامه ایمیل عضو شوند و از این تغییرات آگاه شوند تا اینکه خودشان بخواهند به طور مداوم به مراجعه به وب سایت از این موضوع مطلع شوند.

 

۴- استفاده از محتوای قفل شده

اگر محتوایی با ارزش تولید و منتشر می کنید، می توانید از خود همان محتوا نیز برای افزایش لیست اعضا خبرنامه خود کمک بگیرید. برای این کار کافیست که یک قسمت یا حتی کل محتوا را قفل کنید. در این وضعیت بازدید کنندگان برای اینکه به محتوا دسترسی پیدا کنند می بایستی آدرس ایمیل خود را در فرمی که قرار داده اید، وارد کنند.

 

۵- استفاده از فرم در انتها و میانه نوشته ها

فرم هایی که در انتهای نوشته قرار می گیرند می توانند بازدهی مناسبی داشته باشند. در واقع کاربری که محتوا را اسکرول کرده و به انتهای آن رسیده است یعنی از آن محتوا استقبال کرده است. بنابراین وقتی در آخر نوشته های خود از فرم دریافت ایمیل برای عضویت در خبرنامه استفاده کنید، افراد این پیشنهاد شما را قبول کرده و به عضویت در خبرنامه ایمیلی در می ‌آیند.

پیشنهاد می کنیم   امتیازدهی به مشتریان در ووکامرس با افزونه YITH WooCommerce Points and Rewards

فرم های میانه در مقالات طولانی بهتر است که استفاده شود. همچنین بهتر است که این فرم را در جایی از مقاله قرار دهید که احساس می کنید برای مخاطب سایت آن پاراگراف ارزشمند است. در نهایت توصیه می شود که از دو فرم (میانه و انتها) به صورت هم زمان استفاده نشود و یکی از آنها را باتوجه به محتوا به کار گیرید.

 

۶- استفاده از فرم در جعبه های وارد شوند

در شرایطی که خیلی ها فرم های موجود در ستون کنار و سایر نقاط وب سایت را نادیده می گیرند، این روش می تواند به بهترین شکل ممکن کار ساز باشد. روش کار بدین صورت است که با اسکرول کردن کاربر به پایین وب سایت یک جعبه از کناره های سایت (راست یا چپ) وارد می شود که در آن از کاربر درخواست آدرس ایمیل می شود.

مزیت این روش در این است که برای کاربر اذیتی ندارد ( می توان آن را نادیده گرفت و حتی در صورت امکان آن را بست) و مهم تر از آن توجه کاربر را به خود جلب می کند. به عبارتی وقتی این جعبه به یکباره به صفحه وارد می شود، کاربر نگاهی به آن خواهد انداخت. پس اگر در این جعبه پیشنهاد ارزشمندی قرار داده باشید به احتمال زیاد کاربران از آن استقبال خواهند کرد.

 

۷- از آمار استفاده کنید

یکی از روش هایی که با استفاده از آن می توانید افراد را به عضویت در خبرنامه ایمیلی سایت خود تشویق کنید، ارائه آمار و ارقام است. برای مثال می توانید در ستون کناری و مربوط به فرم عضویت تعداد اعضا را به نمایش بگذارید. اگر این تعداد زیاد باشد سایر افراد نیز مشتاق خواهند بود که ببینند خبرنامه شما چرا با این استقبال مواجه شده است و در آن عضو خواهند شد. البته این روش برای زمانی است که تعداد اعضای فعلی خبرنامه‌تان برای تشویق دیگران کافی باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *