در این مقاله در مورد “Bluehost, DreamHost, Flywheel یا SiteGround ، کدام یک بهترین هاست وردپرس می باشد؟” بیشتر صحبت خواهیم کرد:

اگر شما از افرادی هستید که پیگیر مخزن وردپرس هستید، و یا اگر به تازگی از آن دیدن کرده باشید، ممکن است متوجه شده باشید که در سال گذشته تنها یک هاست  bluehost در مخزن وجود داشته است. اما به تازگی می بینیم که ۳ هاست دیگر در مخزن به نام های:   DreamHost Flywheel و  SiteGround لیست شده اند.

برای سال ها (درست تا زمانی که مخزن وردپرس اعلام کرد که در سال ۲۰۱۵ آن ها را بازنگری می کند) تنها ۳ هاست در مخزن لیست شده بودندBluehost , DreamHost و هاستی کمتر معروف به نام  Laughing Squd.

آیا در مورد اینکه باید کدام یک از این ۴ هاست را انتخاب کنید مطمئن نیستید؟ بیایید نگاهی به آن ها بیندازیم…

Flywheel

(با قیمت ۱۵ دلار در ماه)

اولین نکته ای که باید در مورد این سرویس میزبانی به آن اشاره کنیم و دقیقا خصلتی که آن را از باقی سرویس های دیگر متمایز می کند، آن است که این هاست یک شرکت مختص میزبانی وردپرس است.

به این معنی که تنها می تواند میزبان سایت هایی باشد که با وردپرس طراحی شده اند. به این ترتیب، تمامی پلتفرم خود را از آغاز تا آخرین نقطه تنها در زمینه ی وردپرس متمرکز کرده اند.

بنابراین، این بدان معناست که در شرایط عملی سیستم ها و سرور های آن وردپرس را بسیار بهتر و موثرتر از رقبای غیر حرفه ای دیگر اجرا میکند.

در نتیجه یک ترکیب بهینه از هر آنچه که یک کاربر از هاست خود انتظار دارد را ارائه می دهد.(۴ نیاز اصلی قابلیت اجراسازی، زمان بارگذاری، امنیت و پشتیبانی می باشد.)

اما آنچه که واقعا آن را از سایر رقبا جدا می سازد، (حتی زمانی که با یک سرویس میزبان مختص وردپرس دیگر مقایسه شود.) رابط کاربری آن می باشد.

اگر تا به حال از این سرویس میزبانی استفاده کرده باشید، حتما از مقدار اهمیتی که این هاست برای ساده سازی تجربه ی کاربر و دیداری کردن آن قائل شده شگفت زده شده اید.

همچنین در این سایت ویژگی هایی را مشاهده می کنید که سرویس های دیگر به این سادگی آن ها را در اختیار شما قرار نمی دهند. مانند توانایی انتقال آسان سایت، توانایی ایجاد نسخه ی نمایشی(demo ) برای سایت، قابلیت اجرای نهایی آن ها تنها پس از پرداخت، توانایی انتخاب از بین بیش از ۱۰  مکان سرور میزبانی، سازگاری آسان با CDN، آمارگیر سایت، پشتیبان گیری شبانه رایگان با بازیابی آن ها تنها با یک کلیک، و …با این حال انتخاب از بین این ۴ هاست به سادگی گفتن “همین را انتخاب کن” نیست.

و به همین دلیل قبل از اینکه وارد آن شوید چند نکته را باید در مورد آن بدانید. نکاتی که ممکن است برای کسانی که به وردپرس عادت کرده اند آزار دهنده نباشد اما برای افراد مبتدی در وردپرس قطعا چالش برانگیز است.

نکته ی اول اینکه این هاست دامنه ی ثبت شده ندارد. به این معنی که اگر شما یک وبسایت جدید را آغاز کرده اید، باید دامنه ی خود را در جای دیگری ثبت کنید. و سپس جزئیات آن را برای سرور های این سیستم میزبانی ارسال نمایید. (البته تیم Flywheel به طور کامل شما را در این زمینه یاری خواهند داد.)

نکته ی دوم این که گذشته از این که قادر به ثبت نام دامنه ی جدید نمی باشی ، به هیچ گونه از امکانات ایمیلی دامنه نیز دسترسی ندارید. به این معنی که برای تنظیم ایمیل حساب کاربری نیاز دارید که از خدمات ایمیل همان شرکتی که دامنه را در آن ثبت کرده اید استفاده کنید. و یا از یک سیستم پرداختی کاملا مستقل استفاده نمایید.

و نکته ی سوم اینکه زمانی که این هاست را با سایر هاست های ذکر شده مقایسه می کنیم Flywheel از سایر رقبا گران تر می باشد.با قیمت از ۱۵ دلار در ماه با ۵۰۰۰ بازدیدکننده تا ۳۰دلار در ماه با ۲۵۰۰۰ بازدیدکننده و نسخه ای با قیمت ۷۵ دلار در ماه با بازدید ماهانه ی ۱۰۰۰۰۰ نفر.

و البته که به طور حتم یک سرویس میزبانی با کیفیت ارزان نمی باشد!

به هر حال، این هاست نمره ی خوبی در جذب بیشترین بازدید ها دارد و از نگاه مخزن وردپرس پلتفرم لذت بخش وردپرس خطاب شده است .

SiteGround

در چند سال اخیر این هاست به دلیل ارزان بودن و در عین حال قدرت و سرعت زیاد، اعتبار زیادی در بین رقبای خود کسب کرده است؛ در واقع  بیشتر از هرچیزی به خاطر تلاش بیشتر و بیشتر این سرویس میزبانی برای نزدیکی با وردپرس (مثلا حمایت از بزرگترین کنفرانس های وردپرس) در حال حاضر توصیه ها و انتظارات کاربرانی که کمی بیشتر از این، از این سرویس انتظار دارند را پذیرا می باشند. (انتظاراتی مانند سرعت بیشتر، امنیت بیشتر و ویژگی های مفید بیشتر مانند پشتیبان گیری خودکار و …)، بدون نیاز به پرداخت هیچ هزینه ای برای سرویس میزبانی و امکانات آن.

یکی از نکاتی که ممکن است برای برخی افراد سوال برانگیز باشد این واقعیت است که چرا دغدغه ی همیشگی این سرویس این است که: چطور می تواند ارزش بیشتری در ازای هزینه ی پرداختی کاربر ارائه دهد؟!

نظر می رسد که تیم این سرویس میزبانی همیشه در حال تلاش برای بهبود فناوری زمینه ای خود و تنظیم ویژگی های بیشتر مانند پشتیبان گیری خودکار می باشند.

همچنین این سرویس خدمات پذیرایی خاصی برای ووکامرس و کاربران آن ارائه می دهد که البته ارزش امتحان کردن را دارد.

DreamHost

هزینه ی میزبانی شروع از ۷.۹۵ دلار در ماه

DreamHost یک سرویس میزبانی با سازگاری بسیار بالا، خدمات عالی به مشتریان و اخلاق کاری بسیار عالی است.

این سرویس تمایل بیشتری به رقابت در سطح سایت های کوچک تا متوسط دارد و در مورد وردپرس با کار خود به خوبی آشناست. چرا که مدت زمان زیادیست که به طور فعال در زمینه ی توسعه ی وردپرس فعالیت می کنند.

و البته با قیمت تنها ۷.۹۵ دلار در ماه به عنوان یکی از ارزان ترین سرویس های میزبانی به شمار می رود.

و به دلیل شفافیت، صداقت، و قابلیت پشتیبانی بسیار سریع و قدرتمند ممکن است که در بسیاری از موارد انتخاب اول بسیاری از توسعه دهندگان باشد.

علاوه بر آن، برخلاف بسیاری از هاست های موجود، این هاست یک گارانتی ۹۷ روزه با بازگشت وجه دارد که به خوبی اعتماد این تیم به خودشان را نشان می دهد.

Bluehost

Bluehost  با میزبانی بیش از ۲ ملیون سایت در حال حاضر، بدون شک یکی از بزرگترین و تثبیت شده ترین ارائه دهندگان سرویس میزبانی در صنعت می باشد.

بسیار ساده است و تقریبا بیشترین آمار آزمایش و تست را از بین ۴ هاست دیگر دارد و کاربران با آن بیشتر آشنا می باشند و به همین دلیل صفحه ی رسمی میزبانی خود وردپرس توجه زیادی به آن معطوف داشته، و یکی از دلایل این ادعا توانایی روز افزون آن در جذب مشتری می باشد.

و اکنون به طور قطع می توان گفت که هیچ چیز ذاتا اشتباهی در این سرویس وجود ندارد. اماهنوز برای استفاده ی چندگانه ی آن در سایت های مختلف پیشرفت خاصی نداشته است.

برای یک وبسایت نسبتا کوچک شخصی، که به دست یک کاربر متوسط طراحی شده، Bluehost  هنوز به نظر بنده عاقلانه ترین انتخاب ممکن است.

اگر به هر دلیلی در جست و جوی شرکت آنلاینی سودآور که امکاناتی مانند به روز بودن، کارایی و پشتیبانی که واقعا یک مسئله ی مهم است می باشید، بنده پیشنهاد میکنم هزینه ی بیشتری پرداخت کنید و این سرویس را انتخاب کنید

زیرا با اینکه قیمت های آنها از ۱۰.۹۹۹ دلار در ماه آغاز می شود، اما با قابلیت هایی که در اختیار کاربران قرار می دهند می توان از آن به عنوان یکی از ارزان ترین سرویس های میزبانی یاد کرد.

تفکر نهایی..

هر زمانی که صحبت از سرویس میزبانی وردپرس شود، پیشنهاد بنده همیشه و همیشه این است که از ابتدا خودتان بپرسید که به روز بودن،کارایی، امنیت و پشتیبانی یک سرویس میزبان تا چه اندازه برایتان مهم است.

اگر در جست و جوی هاستی برای تجربه ی اولین سایت خود هستید، چنین نکاتی اهمیت زیادی ندارند.

در واقع، اگر این اولین تجربه ی شماست، یک هاست متوسط رو به بالا (که تقریبا تمام هاست های ذکر شده در این دسته قرار دارند.) برای شروع موثر تر می باشد. به خصوص اگر که سایت شما یک سایت شخصیست که بازدیدکننده ی زیادی ندارد و تا به حال به شکل خاصی سود آور نبوده است.

به هر حال، اگر به دنبال راه اندازی کسب و کاری جدی می باشید بارها ثابت شده که همه ی این سرویس ها می توانند مناسب باشند. به هر حال می دانیم که سایت های سریع تر برای بازدیدکنندگان خوشایندتر است. بنابراین می توانید تصمیم بگیرید که هزینه ی بیشتری پرداخت کنید ولی بهترین را انتخاب کنید.