در این مقاله در نظر داریم با “نمایش گزارش فعالیت ها در پیشخوان وردپرس با افزونه Activity Log” آشنا شویم . پس با ما همراه باشید :

ما همیشه با یک سایت و یک فرد که آن را کنترل می کند رو به رو نیستیم و همیشه کار به همین سادگی ها نیست!

بعضی سایت ها دارای چندین نویسنده، ویرایشگر، مدیر و کاربران متعددی هستند. در این صورت اولین موضوعی که به ذهن می رسد این است که باید راهی بیابیم تا بتوان روند فعالیت هر یک از این افراد را کنترل کرد.
نویسنده ها مشغول به نوشتن مطلب خود در روزهای مشخصی هستند. افرادی که مدیریت بخش هایی از یک سایت را بر عهده دارند نیز مسئولیت های خاص خود را دارند.

علاوه بر این ها کاربران در سایت می توانند برحسب اجازه ی دسترسی آن ها به فعالیت بپردازند. پس کار سخت تر می شود و مدیریت این مجموعه کار سخت تری است و باید به دنبال راه چاره ای برای کنترل تمامی فعالیت ها پیدا کرد.

در سیستم مدیریت محتوای وردپرس همانطور که می دانید امکان اضافه کردن نقش های متعددی وجود دارد و اکثر سایت های بزرگ نیز از نیروهای زیادی استفاده می کنند. همچنین سیستم عضویت برای کاربران خود اختصاص می دهند و ما می خواهیم راهکاری برای کنترل اینگونه سایت های وردپرسی پیدا کنیم.
اگر آموزش وردپرس امروز را دنبال کنید می توانید از این به بعد کنترل دقیقی روی فعالیت ها داشته باشید و در واقع گزارش کاملی از فعالیت های اعضای سایت دریافت کنید.

معرفی و آموزش افزونه Activity Log

ما در وردپرس می توانیم با کمک افزونه ی Activity Log کنترل را به دست بگیریم و فعالیت همه ی اعضا در هر بخشی اعم از نوشته ها، برگه ها، تغییرات در هسته ی وردپرس، دسته ها، برچسب ها، دیدگاه ها و خلاصه تمامی مواردی که در یک سایت وجود دارد و بر روی آن تغییراتی صورت می گیرد را کنترل کنیم.

نکته حائز اهمیت اینکه خوشبختانه این افزونه با ووکامرس و bbpress نیز سازگار است و اگر شما از این دو افزونه استفاده می کنید می توانید تمامی فعالیت های انجام شده را نیز مشاهده کنید.

در ابتدا برای نصب افزونه، افزونه را مانند همیشه در مسیر پلاگین ها نصب می کنیم و سپس آن را فعال سازی می نماییم. پس از فعال سازی گزینه ی Activity Log در زیر گزینه ی پیشخوان ظاهر می شود که دارای دو زیر منوی Activity Log و Settings می باشد.

Settings

بخش تنظیمات خود دارای دو بخش General و Notifications می باشد که به بررسی هر یک می پردازیم.

General

activity-log-1

در واقع این بخش از تنظیمات، تنظیمات اصلی و ابتدایی افزونه به حساب می آید.

Keep logs for: شما می توانید تعیین کنید که گزارش هایی که توسط این افزونه نمایش داده می شود تا چند روز ادامه داشته باشد و پس از چند روز حذف شده و دوباره گزارش های جدیدتر نمایش داده شوند.

Delete Log Activities: هر زمان خواستید تمامی گزارشات فعالیت ها را حذف کنید می توانید با کلیک بر روی گزینه ی Rest Database آن ها را حذف کنید.

Notifications

activity-log-2

این بخش همانطور که از نام آن پیداست جهت اطلاع رسانی به کار می رود.

Notification Events: اطلاع رسانی به چه فرد یا افرادی ارسال شود.
Email
Enable: فعال کردن بخش ارسال نوتیفیکیشن به ایمیل
From Email: ارسال ایمیل از چه آدرسی انجام شود. به صورت پیش فرض از سمت سایت ارسال می گردد.
To Email: ایمیل اطلاع رسانی به چه ایمیلی ارسال شود. می توانید ایمیل خود را به عنوان مدیر سایت بدهید.
Message: متن پیام اطلاع رسانی در این بخش به صورت پیش فرض نوشته شده است. شما می توانید آن را به فارسی برگردان کنید.

Activity Log

حال با رفتن به این بخش می توانید تمامی گزارشاتی که انتظار آن ها را دارید دریافت کنید و فعالیت های انجام شده در سایت های خود را تحت کنترل داشته باشید.

activity-log-3

پس اگر شما هم صاحب یک وبسایت وردپرسی بزرگ با تعداد کاربران فراوان و افراد صاحب نقش در سایت هستید می توانید با کمک افزونه ای که در این پست معرفی کردیم تمامی فعالیت ها را تحت نظر بگیرید و به راحتی کنترل نمایید.

صفحه افزونه Activity Log در مخزن وردپرس