ارسال خبرنامه در وردپرس با افزونه MailChimp for WordPress

جهت آشنایی با نحوه کار با خبرنامه ها ، با مقاله “ارسال خبرنامه در وردپرس با افزونه MailChimp for WordPress” همراه باشید :

ارسال خبرنامه به کاربران، یکی از رایج ترین راه های خبر رسانی و جذب کاربر به سمت سایت و خدمات می باشد. از این رو سایت های بسیاری در حوزه ی ارسال خبرنامه فعالیت می کنند و فضایی را در اختیار کاربران خود قرار می دهند تا بتوانند ایمیل هایی را در قالب خبرنامه برای کاربران خود ارسال نمایند.
در وردپرس نیز افزونه های متعددی برای ارسال خبرنامه موجود است که تا به اینجا آموزش های متعددی در این زمینه برای شما در راهنمای وردپرس قرار دادیم.

حتما همه ی شما با سیستم ارسال خبرنامه ی Mailchimp آشنا هستید و یا شاید از آن استفاده کرده اید. می توان گفت Mailchimp یکی از بهترین ها در زمینه ی ارسال خبرنامه است که امکانات بسیار زیادی را در اختیار کاربران خود قرار می دهد و همچنین به تعداد زیادی ایمیل را می پذیرد.

اما در وردپرس نیز افزونه ای با عنوان  MailChimp for WordPress  ایجاد شده که از همین سیستم ارسال خبرنامه، قدرت می گیرد و با اتصال به سایت وردپرسی شما قادر به دریافت ایمیل کاربران می باشد و به راحتی می تواند خبرنامه ی مورد نظر شما را برای کاربران ارسال نماید.

معرفی و آموزش افزونه MailChimp for WordPress

به کمک این افزونه می توان به اکانت Mailchimp متصل شد و لیست ایمیل کاربران را به آن انتقال داد. یعنی به زبان ساده تر، این افزونه قادر است ایمیل ها را از وبسایت وردپرسی ما دریافت کرده و به آن ها خبرنامه ی مورد نظر را ارسال کند و دیگری نیازی به ورود ایمیل ها به صورت ایمپورت شدن فایل اکسل یا وارد کردن دستی پست الکترونیکی کاربران نیست.

افزونه را نصب و فعال سازی می کنیم، سپس گزینه ای با عنوان Mailchimp for WP در پیشخوان وردپرس ظاهر خواهد شد.

mailchimp-1

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید، احتیاج به API Key برای اتصال به سیستم Mailchimp خود داریم. برای این منظور شما باید در این سیستم ارسال خبرنامه، اکانت کاربری داشته باشید تا بتوانید API Key را دریافت نمایید. برای این منظور به پنل مدیریت خبرنامه Mailchimp وارد می شویم و از قسمت Account بر روی گزینه ی Extras کلیک کرده و  گزینه ی API Keys را انتخاب می کنیم.

mailchimp-2

mailchimp-3

سپس به پایین صفحه اسکرول کنید و بر روی دکمه ی Create A Key کلیک نمایید.

mailchimp-4

حال برای شما یک API Key ساخته می شود و در  پنل نمایش داده خواهد شد!

mailchimp-5

API Key را کپی کرده و در پنل مدیریت وردپرس در تنظیمات افزونه، وارد نمایید. سپس بر روی گزینه ی ذخیره ی تغییرات کلیک کنید تا افزونه به سیستم Mailchimp متصل شود و اکانت شما را شناسایی کند.

mailchimp-6

فرم ها

در این قسمت می توانید فرم مورد نظر خود را انتخاب کرده و اطلاعات داخل فرم را مشخص کنید تا برای نمایش در قالب قرار دهید.

mailchimp-7

همانطور که ملاحظه می کنید می توانیم فرم مورد نظر را انتخاب کرده و در قسمت ویرایشگر، اطلاعات را ویرایش کنیم تا فرم ایجاد شود. سپس بر روی گزینه ی ذخیره ی تغییرات کلیک کنید.

در همین قسمت اسکرول کنید و به پایین این بخش مراجعه نمایید. با تنظیماتی رو به رو خواهید شد.

تنظیمات

گزینه ی تکرار تایید: با علامت زدن این گزینه می توانید به کاربران خود امکان این را بدهید که قبل از ثبت نام در خبرنامه، ایمیل تایید را دریافت نمایند.

mailchimp-8

تنظیمات فرم و پیام ها

در تصویر تمامی تنظیمات به زبان فارسی و گویا می باشد و به راحتی با استفاده از آن می توانید نوع پیام را تغییر دهید!

mailchimp-9

همانطور که در این صفحه مشخص شده برای نمایش  این فرم می توانید از کد کوتاه (short code) زیر در برگه ی مورد نظر خود استفاده کنید.

همچنین اگر شما علاقه مند به استفاده از کد پی اچ پی در قالب خود هستید می توانید از قطعه کد زیر استفاده نمایند.