بهترین افزونه ها برای بهبود عملکرد جستجوی وردپرس

امروز با مقاله “بهترین افزونه ها برای بهبود عملکرد جستجوی وردپرس” با شما همراه هستیم :

اگر سایتی با صد ها و هزاران مطلب یا موضوع مختلف دارید یکی از بهترین راه ها برای خدمت به کاربران سایت خود ، ارتقاء سطح جستجوی وردپرس است . انجام این کار ، باعث می شود که کاربران راحت تر به مطلبی که می خواهند دسترسی پیدا کنند .

در این مطلب سعی داریم بهترین افزونه هایی که برای بهبود عملکرد جستجوی وردپرس در دسترس هستند را معرفی کنیم .

 1. Better Search

این افزونه قابلیت های پیشرفته ای را به سایت شما اضافه می کند .

افزونه Better Search در نتایج جستجوی کاربران مطالبی که از نظر عنوان و محتوا با جستجوی کاربر هم خوانی داشته باشد را نمایش می دهد . طبق گفته نویسندگان افزونه ، استفاده از آن باعث می شود کاربران نسبت به جستجوی پیش فرض وردپرس ، سریع تر به چیزی که می خواهند دست یابند .

همچنین افزونه اجازه می دهد نتایج جستجو را به صورت دستی تغییر دهید .

better-search

از امکانات افزونه می توان موارد زیر را نام برد :

 • جایگزینی خودکار با جستجوی پیش فرض وردپرس به این معنی که به جز نصب و فعال سازی افزونه نیاز به انجام کار خاص دیگری نمی باشد .
 • جستجو بر مبنای ارتباط معنایی و تاریخ
 • نمایش برجسته ی عبارات جستجو شده در نتایج جستجو
 • سازگار با افزونه های کش
 1. Dave’s WordPress Live Search

اگر به دنبال افزونه ای می گردید که نتایج جستجو را هنگامی که کاربر در حال نوشتن است نمایش دهد از این افزونه استفاده کنید . این افزونه هنگامی که کاربر در کادر جستجو در حال نوشتن عبارت مد نظر خود می باشد.

نتایج را به صورت لحظه ای نمایش می دهد و نتایج جستجو به طور مستمر تا لحظه ای که کاربر نوشتن را متوقف کند ، ادامه پیدا می کند . به همین دلیل است که این افزونه را ” Live Search ” یا ” جستجوی زنده ” می نامند .

daves

این افزونه با استفاده از جاوا اسکریپت عمل می کند ، چیزی که در دسترس اکثر کاربران قرار دارد . اگر جاوا اسکریپت در دسترس نباشد گزینه جستجو مانند افزونه ای که قبل از افزونه Dave’s WordPress Live Search نصب بوده است ، عمل می کند .

این افزونه از محبوبیت بالایی برخوردار است و بر روی بیش از ۱۰ هزار سایت وردپرسی فعال می باشد .

 1. Ajax Search Pro for WordPress

این افزونه بر خلاف دو افزونه قبلی ، باید خریداری شود . افزونه جستجوگر ایجکس ( که آژاکس نیز گفته می شود ) یکی از محبوب ترین افزونه های جستجوی زنده می باشد . افزونه ای که جستجوگر سایت شما را کاملا به گونه که شما مایل هستید نمایش می دهد و می توانید آن را به هر شکلی که دوست دارید سفارشی سازی کنید .

ajax-search

افزونه Ajax Search Pro for WordPress نتایج بسیار دقیقی را به کاربران سایت شما ارائه می دهد . به گونه ای که حتی در برچسب های سایت نیز به جستجو می پردازد .

افزونه با افزونه های فروشگاه ساز نظیر WooCommerce و Easy Digital Downloads سازگاری دارد که باعث می شود کاربران به راحتی به جستجو در محصولات سایت بپردازند .

میزان فروش این افزونه طبق آمار سایت سازنده ۷ هزار و ۵۴۹ بوده است .

مقاله “بهترین افزونه ها برای بهبود عملکرد جستجوی وردپرس

 • facebook
 • googleplus
 • twitter
 • linkedin
 • linkedin
 • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *