در مقاله “اطلاع رسانی از بروزرسانی سایت وردپرسی با افزونه OneSignal” به معرفی یکی از افزونه های وردپرس پرداخته شده :

افزایش تعامل و بالا بردن ترافیک وب سایت وردپرسی با اطلاع رسان دسکتاپ. در حال حاضر با حمایت کروم، فایرفاکس و سافاری

OneSignal یک افزونه وردپرسی اطلاع رسان کامل برای وبلاگ و وب سایت وردپرس است، که تا کنون مورد اعتماد بیش از ۶۰،۰۰۰ توسعه دهنده و بازاریاب از جمله برخی از بزرگترین مارک ها و وب سایت ها در جهان قرار گرفته است.

پس از نصب، شما به کمک این افزونه به بازدید کنندگان اجازه می دهید در صورت تمایل زمانی که شما یک پست جدید منتشر می کنید، اعلان مربوط به پست شما را دریافت کنند، حتی اگر از سایت خارج شده باشند.

در این قسمت پیکربندی دریافت اطلاعیه در فواصل از پیش تعیین شده، رساندن اطلاعیه به کاربران خاص و تنظیمات روند پیوستن بازدید کنندگان به اطلاع رسان سایت در این افزونه را به شما آموزش می دهیم.

ویژگی ها:

پشتیبانی از کروم ( دسکتاپ و آندروید)، سافاری ( سیستم عامل Mac OS X) ، فایرفاکس و ( دسکتاپ) در سایت های هر دو پروتکل HTTP و HTTPS .

اطلاعیه خودکار : این افزونه قادر است برای افرادی که عضو اطلاع رسان شده اند، زمانی که شما یک پست جدید منتشر می کنید اطلاعیه ارسال کند. و یا می توانید به کمک آن یک یادآور تنظیم کنید که اگرآن ها برای چند روز از سایت شما بازدید نکردند به طور خودکار برای آن ها اعلان فرستاده شود.

ارسال اطلاعیه به بازدیدکنندگان خاص : اطلاع رسانی به کاربران می تواند بر اساس زبان آن ها و یا تعداد بازدید آن ها از سایت شما باشد، و یا حتی می توانید صفات کاربری خاصی تنظیم کنید که مطابق محتوای سایتتان است و می خواهید این نوع کاربران را جذب کنید.

سفارشی کردن روند عضویت کاربر در اطلاع رسان : انتخاب کنید کی و چطور از بازدید کنندگان بخواهید که وارد پنل اطلاعیه مرورگرشوند و اولین صفحه ای که هرکاربر می بیند را انتخاب کنید.

تحلیل ترافیک زمان واقعی : به کمک این قابلیت مشاهده کنید که اعلان هایتان در همان لحظه تحویل داده می شوند، و تماشا کنید که چطور اعلان ها به بازدید کننده تبدیل می شوند.

تست A / B  : ابتدا سعی کنید پیام های مختلفی به مجموعه های کوچک از بازدید کنندگان خود بفرستید تا دریابید که چه نوع پیام هایی موثرتر هستند و از آن پس از نوع آن پیام ها برای بقیه ی جذب بازدیدکنندگان استفاده کنید.

زمان بندی اطلاعیه ها : این افزونه به شما این امکان را می دهد که اطلاعیه ها را برای ارسال در آینده زمان بندی کنید، این زمان بندی می تواند مبتنی بر منطقه زمانی کاربر، یا حتی بر اساس زمان آخرین روزی که از وب سایتتان دیدن کرده است باشد .

همه این ویژگی ها کاملا رایگان در اختیار شماست. بدون هزینه و هیچ گونه محدودیتی!

آموزش نصب و مدیریت

برای نصب OneSignal  آن را دانلود و در بخش افزونه های سایت خود (wp-content/plugin)  آپلود کنید.

در مرحله بعد افزونه را فعال کنید.

در ادامه با آموزش های زیر افزونه را به دلخواه و برحسب نیاز مدیریت کنید.

در اولین قدم پس از آن که شماره  ی  google project و API key را مشاهده کردید باید یک برنامه اطلاع رسان به کمک این افزونه روی مرورگر خود تنظیم کنید.

وارد تنظیمات افزونه شوید و از تب setup سربرگ chrome push را انتخاب کنید.

در این قسمت شما ابتدا باید یک حساب کاربری OneSignal برای خود بسازید یا اگر دارید وارد آن شوید.

سپس روی گزینه ی add a new app  کلیک کنید، پلتفرم وبسایت خود را انتخاب کرده و next را بزنید. در صفحه ی بعد زیر پلتفرم گوگل کروم را انتخاب کنید. (بهتر است push notification را ابتدا روی گوگل کروم نصب کنید.)

اکنون وارد تب configiration شوید.

این تنظیمات به شما این امکان را می دهد تا راه هایی که کاربران را  به عضویت در اطلاع رسان شما علاقه مند می کنند سفارشی کنید.

سپس در صفحه ی پیشخوان همان طور که در زیر قابل مشاهده است، می توانید با انتخاب گزینه All users همه کاربران عضو شده ی خود را ببینید

.

درقسمت Sent پیشخوان، قادرید وضعیت ارسال اطلاعیه های خود را ببینید.

در بخش new message پیشخوان، می توانید یک پیغام تنظیم کنید که به عنوان اعلان پست جدید برای کاربرانتان ارسال شود، این بخش شکلک ها و چندین زبان مختلف را پشتیبانی می کند.

در قسمت گزارش پیام ها، جزئیات اطلاعیه ی ارسال شده با قابلیت ردیابی تعداد کلیک ها بر روی آن ها به طور زنده نمایش داده می شود.

و در آخر قابلیت  A/B text message به شما این امکان را می دهد که ۲ پیغامی را که به عنوان اعلان پست خود در نظر گرفته اید از نظر تعداد دفعاتی که کاربران بر روی آن ها کلیک کرده اند با هم مقایسه کنید، تا بهترین پیغام را انتخاب کنید.

مقاله “اطلاع رسانی از بروزرسانی سایت وردپرسی با افزونه OneSignal”

همین اکنون این افزونه را دانلود کنید.